На Донбасі знову виявили новітню зброю Росії: опубліковано фото

Комплекс "Тірада-2" тільки планували поставити на озброєння російської армії в 2019 році

На Донбасі знову виявили новітню зброю Росії: опубліковано фото
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

Експерти довели присутність на окупованому Донбасі сучасної російської системи орбітального придушення “Тірада-2”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

Як зазначається в матеріалі, вперше інформація про присутність такої системи на Донбасі з’явилася в березні 2019 року у звіті СММ ОБСЄ. При цьому за даними відкритих джерел комплекс “Тірада-2” тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії в 2019 році.

Наявність цієї системи на Донбасі вказувала не лише на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ проти української армії, але й на спроби РФ перешкодити отриманню сигналу стратегічним американським дроном RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг уздовж лінії зіткнення.

3 квітня 2019 твіттер-канал української місії ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель” й комплексу “Тірада-2”, які були зафіксовані спостерігачами місії неподалік від нп Южна Ломуватка на Донбасі.

Фото “Тірада-2” з дрона ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які по необережності прес-служби МО РФ потрапили в Інтернет. Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ та прийшли до висновку, що це одна і та ж система – “Тірада-2”.

На Донбасі знову виявили новітню зброю Росії: опубліковано фото На Донбасі знову виявили новітню зброю Росії: опубліковано фото

На Донбасі знову виявили новітню зброю Росії: опубліковано фото

Волонтери InformNapalm висловили надію на те, що, що ці дані будуть використані жителями окупованих територій для визначення та фіксації новітніх російських систем, а також передачі даних для подальшого документування фактів військового вторгнення Росії.

Нагадаємо, Росія продовжує стягувати війська до кордонів України – в мережі показали російські танки на кордоні з Україною.

Раніше голова Постійного представництва України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко заявляв, що Російська Федерація біля кордонів з Україною зосередила понад 87 тисяч своїх військових.

Джерело: Народна Правда