Видача російських паспортів на Донбасі: у МЗС України висунули ультиматум

Від російської сторони вимагають невідкладно скасувати всі протиправні рішення

Видача російських паспортів на Донбасі: у МЗС України висунули ультиматум
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Міністерстві закордонних справ України відповіли на указ президента Росії Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для громадян України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу МЗС України.

Loading...

У заяві відомства, що оприлюднена у вечорі в середу, 1 травня, зокрема зазначається:

“Оприлюднений указ президента РФ як й усі попередні та можливі майбутні нормативно-правові акти РФ, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не визнаватимуться українською стороною”.

“Особливо цинічною є задекларована мета ухвалених російською стороною рішень – “захист прав і свобод людини і громадянина”, оскільки права і свободи громадян України почали грубо порушуватися з початком російської збройної агресії та окупації РФ частини АР Крим і м. Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей”, – йдеться в заяві.

У МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно скасувати всі протиправні рішення щодо паспортизації українців і усунути їх негативні наслідки.

Також наголошується, що російському МЗС буде вручено відповідну ноту протесту.

У відомстві заявили, що Україна “продовжить активну роботу з міжнародними партнерами над посиленням консолідованого санкційного тиску на кремлівський режим”.

Закордонним представництвам України дано доручення «невідкладно інформувати» столиці іноземних держав про «паспортну агресію Російської Федерації».

Раніше, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявляв, що видача паспортів РФ мешканцям ОРДЛО потрібна Росії для того, щоб мати додаткову можливість відкрито використовувати свої збройні сили на Донбасі під приводом “захисту громадян РФ”.

Також повідомлялося, що 29 квітня в Ростовській області вже запрацювало відділення з питань міграції відділу МВС Росії, де «громадяни «ДНР» можуть отримати російські паспорти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...