Росія почала газову “війну” з Україною: озвучено дату та наслідки

України веде перемовини щодо постачання американського зрідженого газу

Росія почала газову “війну” з Україною: озвучено дату та наслідки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В України закінчується термін дії контракту про транзит російського газу і Російська Федерація може цим скористатися – зупинити поставки блакитного палива через територію нашої країни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву VOA зробив глава української компанії НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв.

На його думку, Путін може використовувати це як інструмент, буде чим шантажувати Україну.

“Криза, про яку я говорю, може мати місце в січні 2020 року. Її можна назвати «газовою війною». І її ймовірність дуже висока. Путін  робитиме все, щоб шляхом кризи просунути свої інтереси. Я не думаю, що відсутність “Північного потоку-2″ може зупинити Путіна”, – заявив глава “Нафтогазу”.

“У нас закінчується договір, російська сторона на переговорах займає незрозумілу позицію. Ми вважаємо, що до цієї ситуації потрібно готуватися”, – додав він.

Як відомо, Україна щорічно отримує близько 3 млрд доларів за рахунок транзиту російського газу в Європу. У наступному році Росія планувала запустити скандальний газопровід “Північний потік-2” (його пустили в обхід України), поки що будівництво “труби” затягується.

Нагадаємо, в квітні Російська Федерація заборонила експорт нафти на територію України. Це стало заходами у відповідь на дії Києва, який також розширив санкції проти Росії.

Як відомо пропагандистські канали відкрито заявляють, навіщо Росії потрібен “Північний потік-2”. Так, нещодавно скандальна журналістка Ольга Скабєєва зізналася, що газопровід потрібен, щоб “грохнути Україну”.

Джерело: Народна Правда