Cуд відмовився знімати арешт з активів Коломойського: деталі рішення

Нацбанк не зміг добитися зняття арешту з активів Коломойського, що були передані “приватівцями” в іпотеку/заставу для НБУ як забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню

Cуд відмовився знімати арешт з активів Коломойського: деталі рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

17 квітня Київський апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу НБУ та залишив без змін ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 05.02.2019 року про накладення арешту на майно компаній, що пов’язані і олігархом Ігорем Коломойським.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  Finbalance.

Зазначеною ухвалою, яка винесена на задоволення  клопотання Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо можливого виведення 19 млрд грн рефінансування, залученого Приватбанком в НБУ до націоналізації), було накладено масовий арешт на майно компаній, що прямо та опосередковано пов’язані з групою Приват і їх партнерами.

Суд апеляційної інстанції залишив чинним арешт таких активів, які були передані “приватівцями” в іпотеку/заставу для НБУ як забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню:

Cуд відмовився знімати арешт з активів Коломойського: деталі рішення

У ході судового процесу НБУ наполягав, що лютневий арешт “приватівських” активів підлягає скасуванню, враховуючи, що

– Печерський райсуд м. Києва у 2017 році вже накладав арешт на те саме майно, що “виключає необхідність звернення до слідчого судді з новим клопотанням, оскільки такий запобіжний захід вже реалізовано, і останній є чинним” (цитата);

– арешт спірного майно обмежує права НБУ, оскільки “унеможливлює здійснення задоволення його вимог за рахунок предмету іпотеки (застави), в тому числі шляхом реалізації позасудового способу звернення стягнення” (цитата).

Натомість Київський апеляційний суд дійшов висновку, що арешт майна “не обмежує жодних прав Національного банку України”, а “доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна авторами апеляційної скарги не надано та колегією суддів не встановлено” (цитата).

Як повідомлялося раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і Кабміну про неправомірність націоналізації Приватбанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави.

Печерський районний суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистого поручительства Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, одержаними до входження держави в капітал банку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...