США екстрено відкликають посла з України: перші подробиці

США екстрено відкликають посла з України: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Вашингтон достроково припинив роботу Надзвичайного і Повноважного посла США в Україні Марі Йованович.

Про це повідомляє “Дзеркало тижня”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

З американських дипломатичних джерел стало відомо, що посол екстрено відлетіла в Сполучені Штати Америки для консультації. І вже 11 травня має повернутися назад в Україну. Офіційно ж Марі Йованович завершить свою роботу в посольстві 20 травня.

Наразі невідомо, хто стане наступним послом США в Україні. Допоки призначення нового голови дипломатичної місії в Україні не відбулося, його обов’язки виконуватиме тимчасовий повірений. Дипломатичні джерела повідомляють, що з кандидатурою повіреного також ще не визначилися.

На сайті Посольства США в Україні офіційної інформації щодо відкликання Марі Йованович наразі не має.

США екстрено відкликають посла з України: перші подробиці

В 2016 році Марі Йованович змінила Джеффрі Паєтта на посаді посла США в Україні. До цього вона працювала помічником держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала у посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві і Києві.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала про те, що Генеральний прокурор заявив, що посол США в Україні Марі Йованович при першій зустрічі з ним після вступу на посаду передав список осіб, проти яких не слід починати розслідування. У Держдепартаменті США вже назвали ці слова українського генпрокурора “відвертою вигадкою”.

 

Джерело: Народна Правда