Філарет зробив тривожну заяву про розкол в ПЦУ: подробиці

Він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор

Філарет зробив тривожну заяву про розкол в ПЦУ: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини

Почесний патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

У коментарі програмі ТСН, який був оприлюднений в одному з сюжетів у неділю, він нарікав на те, що предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній вкрай рідко з ним спілкується, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За словами почесного патріарха Філарета, з моменту створення ПЦУ таке спілкування відбулося не більше п’яти разів.

“Хіба це спілкування? Коли кожен день потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування – а воно повинно бути – церква розділилася тому зараз моє завдання, як патріарха, зберегти українську церкву”, – заявив він.

Разом з тим він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор.

При цьому почесний патріарх запевнив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

“Він (Київський патріархат – НП) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат. Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути… І буде патріархат. Причому, не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнаним”, – сказав у минулому глава УПЦ (КП).

На питання, чи допускає він поділ ПЦУ, почесний патріарх Філарет заявив: “Допускаю. Але ми створимо єдину церкву”.

Нагадаємо, Міністерство культури України спростувало поширену низкою ЗМІ інформацію про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній прокоментував чутки про те, що патріарх Філарет має намір відновити діяльність Київського Патріархату.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...