Філарет зробив тривожну заяву про розкол в ПЦУ: подробиці

Він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор

Філарет зробив тривожну заяву про розкол в ПЦУ: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини

Почесний патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

У коментарі програмі ТСН, який був оприлюднений в одному з сюжетів у неділю, він нарікав на те, що предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній вкрай рідко з ним спілкується, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За словами почесного патріарха Філарета, з моменту створення ПЦУ таке спілкування відбулося не більше п’яти разів.

“Хіба це спілкування? Коли кожен день потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування – а воно повинно бути – церква розділилася тому зараз моє завдання, як патріарха, зберегти українську церкву”, – заявив він.

Разом з тим він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор.

При цьому почесний патріарх запевнив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

“Він (Київський патріархат – НП) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат. Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути… І буде патріархат. Причому, не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнаним”, – сказав у минулому глава УПЦ (КП).

На питання, чи допускає він поділ ПЦУ, почесний патріарх Філарет заявив: “Допускаю. Але ми створимо єдину церкву”.

Нагадаємо, Міністерство культури України спростувало поширену низкою ЗМІ інформацію про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній прокоментував чутки про те, що патріарх Філарет має намір відновити діяльність Київського Патріархату.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...