Перерахунок пенсій, нові штрафи та комуналка: як зміниться життя українців влітку

Лук подешевшає, долар заспокоїться

Перерахунок пенсій, нові штрафи та комуналка: як зміниться життя українців влітку
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Влітку на українців чекає дешевий долар, зниження цін на овочі, перерахунок пенсій і нові штрафи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі видання “Обозреватель“.

Loading...

Ціна на продукти

Влітку (з першим урожаєм) в Україні подешевшають овочі і фрукти. Ця торкнеться і скандально дорогої цибулі, ціна на яку за кілька місяців підскочила до 40 гривень.

Масові відключення гарячої води

Влітку в Україні стартують гідравлічні роботи. План і терміни, нагадаємо, погоджує місцева влада. Для населення вже стала звичайною картина, коли воду відключають до кінця серпня.

Починається “гарячий сезон” для оренди

Ріелтори припускають, що з кінця літа вартість житла може зрости приблизно на 10-15%. Це пов’язано з переїздом в мегаполіси студентів, які збільшують попит на житло.

Мінімальні пенсії і прожитковий мінімум

З 1 липня загальний показник прожиткового мінімуму в Україні зросте з 1 853 до 1 963 гривень. Крім того, українці-пенсіонери, які втратили працездатність замість 1 497 гривень повинні отримувати як мінімум 1 564 гривень. Збільшиться також і прожитковий мінімум для дітей (це буде залежати від віку). Приклад: на дитину до 6 років збільшиться з 1 626 до 1 699 гривень.

Нові штрафи, аліменти і виплати військовослужбовцям

Українців, які приховали від податкової трансфертне ціноутворення, можуть оштрафувати – 300 прожиткових мінімумів (це більше 459 тисяч гривень). Після підвищення індексації пропорційно збільшаться і штрафи. Від розміру прожиткового мінімуму залежить разова матеріальна допомога українцям, яких призивають на строкову службу в армію і мінімальний розмір аліментів. Як відомо, закон визначає мінімальні розміри аліментів – не менше половини прожиткового мінімуму на дитину.

Долар стабільний

Різких стрибків долара, швидше за все, не буде. Фінансисти відзначають, що є два сценарії розвитку ситуації:

  • у разі негативних новин з боку МВФ, якщо зовнішні ринки під впливом торгових воєн будуть показувати зниження, вартість долара повернеться до позначки близько 27 грн/$
  • курс долара в червні опуститься до 25,9 грн/$, потім почнеться девальвація і до кінця літа, долар поверне позицію “за 27 грн/$”.

Нагадаємо, з 1 травня військовослужбовцям, які беруть участь в операції Об’єднаних сил, збільшили розмір грошових винагород. Так, командир бригади, який виконує завдання на лінії бойового зіткнення, буде отримувати мінімальне грошове забезпечення в сумі 42 000 гривень, в інших районах проведення операції — 31 500 гривень.

Експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували середнє зростання пенсій по регіонах з квітня 2018 року по квітень 2019 року. Лідером по соціальних виплатах став Київ, а найгіршим регіоном — Тернопільська область.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...