Україну “атакує” аномальна погода: синоптик розповіла про сумні наслідки

Через зайву вологу погіршується аерація грунтів

Україну “атакує” аномальна погода: синоптик розповіла про сумні наслідки
Автор Желізняк Олександр в Аграрна правда/Новини

Через непрості погодні умови нинішньої весни Україна, по всій видимості, не зможе зібрати рекордні врожаї, але падіння не стане катастрофічним.

Про це в коментарі “Сегодня” розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

На західній Україні внаслідок частих опадів і зниження температур нижче середніх значень для даного періоду спостерігається перезволоження ґрунту, що безпосередньо вплине на майбутній врожай.

“Це дійсно аномальне явище для початку травня для цього регіону. Але, знову ж таки, це відноситься до кількох областей на Заході. 80 відсотків території України відповідає кліматичним нормам. Аномально було в минулому році, коли була сильна спека”, – зазначила синоптик.

На Сході країни, за її словами, навпаки, майже літо. На півдні – помірна температура, що відповідає кліматичної нормі. “Дощів більше в Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській, Волинській областях і північних районах Київської області. У цих регіонах випало дві місячні норми опадів, це вважається аномалією”, – повідомила Адаменко.

Надалі, за словами синоптика, на півдні країни пройдуть помірні дощі, і при цьому підвищиться температура. Це сприятливий фактор для сільськогосподарських культур, тому що низькі нічні температури пригнічували розвиток рослин.

Але там де верхні шари ґрунту перезволожені, чекають не дуже сприятливі наслідки.

“Через зайву вологу погіршується аерація ґрунтів, ґрунт найгірше забезпечено мінеральними речовинами. У таких умовах рослини пригнічуються, зернові ростуть повільніше на 8-10 відсотків. У кінцевому рахунку, це може дати зниження врожаю. Але це стосується західних регіонів, а там невеликі посівні площі порівняно зі сходом і півднем”, – пояснила Адаменко.

Днями Український гідрометеорологічний центр опублікував прогноз погоди на 15 і 16 травня. На жаль, в Україну повернулися опади, найближчими днями в багатьох областях країни очікуються дощі з грозами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...