Філарет зробив дивну заяву про Епіфанія: у ПЦУ розгорається скандал

Філарет заявив, що Епіфанієм хтось керує

Філарет зробив дивну заяву про Епіфанія: у ПЦУ розгорається скандал
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявляє, що за предстоятелем ПЦУ Епіфанієм може хтось стояти.

Про це він сказав на прес-конференції 15 травня, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Говорячи про порушення домовленостей між ним і Епіфанієм, він заявив, що їх суть полягає в тому, що він як патріарх повинен керувати Українською церквою на території України, а Епіфаній його до цього не допускає і навіть нічого не узгоджує з ним.

“Він від цього відмовився і керує сам. Не тільки патріарха не допускає, а й не узгоджує нічого. Навіть на першому синоді поставили питання про те, щоб мене взагалі на спокій відправити”, – сказав Філарет.

На питання, чому його не допускають до керування церквою, патріарх сказав:

“Хочете знати правду? Чи просто відповідь? Правда полягає в тому, що не він керує, а ним керують”, – сказав Філарет.

“І він мені прямо сказав: “Не все від мене залежить”. Якщо ти предстоятель, то чому від тебе не все залежить? Значить, є якісь сили, які вищі за тебе, і вони хочуть не те, що ти хочеш, і тому ти кажеш: “Не все від мене залежить”, – сказав Філарет.

Водночас він не відповів, хто саме тисне на Епфанія, чи керує ним.

“Не скажу вам. Він не сказав (про того, хто його обмежує – НП). Він сказав: “Не все від мене залежить, але від кого (залежить – НП) не сказав”, – додав Філарет.

Усе це він назвав тиском нього і відзначив, що подібне було не один раз.

“Такий тиск у своїй історії, своєму житті за 60 років священства я не один раз проходив, але я стояв твердо. Боже – богові, а кесарю – кесареве. І боже кесарю не віддам. Цією дорого я йшов, іду і буду йти до смерті”, – підсумував Філарет.

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Він також заявляв, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу, але при цьому він відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...