Немає підстави: Філарет пояснив, чи можуть у України відібрати томос

Українська православна церква не претендує на визнання патріархату за межами України

Немає підстави: Філарет пояснив, чи можуть у України відібрати томос
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Почесний патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет вважає, що існування Київського патріархату всередині України не порушує умови отримання томосу про автокефалію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву він зробив в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

Loading...

Філарет у коментарі нагадав, що представник Константинопольського патріархату Еммануїл сказав, що незалежна автокефальна церква може робити все, що хоче.

“Чого ми хочемо, ми хочемо об’єднати українське православ’я в одну церкву », – заявив Філарет.

Він додав, що українська православна церква не претендує на визнання патріархату «за межами України».

«Для того, щоб нам об’єднатися, нам треба зберігати українську церкву як патріархат, але тільки в межах України. Ми за межами України не претендуємо на визнання нас як патріархату. І тому підстав для відібрання томосу немає. Тому що ми визнаємо себе за межами України, як київська митрополія», – підкреслив Філарет.

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв,що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Він також заявляв, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу, але при цьому він відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...