День вишиванки: красиві привітання та листівки

День вишиванки: красиві привітання та листівки
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято випало на 16 травня.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Loading...

Вишиванка для українців – це не тільки традиційний одяг, а й оберіг. Це потужний символ благополуччя в родині, а також свято національної єдності. Традиційно в цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.

День вишиванки: красиві привітання та листівки

 

В українській вишивці існує три види орнаментів: геометричні, рослинні та зооморфні. Також існують спеціальна система символів, наприклад, калину можна було побачити на вишиванках у заміжніх жінок (символ материнства і безсмертя роду).

Маки вишивали на сорочці для захисту від зла, також це квітка війни. Хміль символ буйства, любові і молодості. Виноград – радість і благополуччя сімейного життя.

Ціни на вишиванки відрізняються. Наприклад, в цьому році звичайна вишита чоловіча сорочка коштує близько 600 гривень, дитяча – близько 900 гривень, а жіноча – близько 650 гривень. Авторські вишиванки коштують дорожче – від 1200 до 9700 гривень.

День вишиванки: красиві привітання та листівки

День вишиванки: красиві привітання та листівки

День вишиванки: красиві привітання та листівки

https://www.youtube.com/watch?v=7tmadvutY7k

Я встану рано-вранці, на світанку,
Як спалахне на квіточці роса.
Вдягну найкращу в світі вишиванку
І оживе, засвітиться краса
В промінні сонця. І моя сорочка
У рунах, в квітах зразу оживе…
З чарівних квітів я сплету віночка
Й над світом щира пісня попливе.
Сорочка, що матуся вишивала,
Сердечко гріє, душу веселить.
Бо ж мама щастя-долю закликала.
Цей оберіг в житті нас захистить.

Вітаю з важливим українським святом, Днем вишиванки! У цей день важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – сильний, незалежний і має прекрасні традиції. Давайте їх продовжувати і розвивати!

Вітаю вас з сьогоднішнім святом, Днем вишиванки! Не забувайте про своє коріння, пам’ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти і передати нащадкам. Нехай ваше життя буде барвистою, як цей чудовий день!

Нагадаємо, в минулому році апеляційна палата Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відмовилася реєструвати День вишиванки.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...