Розкол в ПЦУ: Епіфаній прокоментував скандал з Філаретом

Епіфаній зазначив, що у ПЦУ немає і не буде ніяких розбіжностей, а всі випробування будуть подолані

Розкол в ПЦУ: Епіфаній прокоментував скандал з Філаретом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Предстоятель єдиної Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що майже всі кошти, які надходять у церковну касу Києва, контролює почесний патріарх Філарет.

Про це він розповів в інтерв’ю ВВС News Україна, передає НАРОДНА ПРАВДА

Loading...

Коментуючи питання про те, чи правдиві чутки про те, що у ПЦУ дуже скрутна фінансова ситуація, оскільки всі фінанси в церкві контролює Філарет, Епіфаній відповів:

“Місто Київ – все місто, включаючи всі фінанси, які надходили в церковну касу, окрім Михайлівського монастиря, залишилися за почесним патріархом Філаретом”.

“Загалом ми – Київська митрополія, Київська православна богословська академія – зараз частково утримуємось з тих пожертв, які надходять в казну Михайлівського золотоверхого монастиря. Решта коштів – від благодійників”, – додав він.

На питання, чи можуть внутрішні конфлікти у ПЦУ завадити визнанню нової помісної православної церкви світовим православ’ям, митрополит заявив, що наразі робиться все для визнання української автокефалії.

“Ми робимо все задля того, щоб нашу автокефалію було визнано з боку інших православних церков. І я вірю, що згодом інші православні церкви визнають наш автокефальний статус”, – сказав Епіфаній.

Він зазначив, що у ПЦУ немає і не буде ніяких розбіжностей, а всі випробування будуть подолані.

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Він також заявляв, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу, але при цьому він відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...