Що буде з курсом долара в Україні: експерти озвучили тривожний прогноз на рік

В довгостроковій перспективі гривню можуть очікувати серйозні потрясіння

Що буде з курсом долара в Україні: експерти озвучили тривожний прогноз на рік
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Незважаючи на ситуативне зміцнення гривні до іноземних валют, надалі зберігається висока ймовірність стрімкого падіння її курсу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Факти».

У четвер, 16 травня, Нацбанк України встановив офіційний курс гривні по відношенню до долара на позначці 26,37 грн. Таким чином, американська валюта подорожчала на 21 копійку. Курс гривні до євро НБУ встановив на рівні 29,49 грн, знизивши його на 12 копійок.

Фінансовий експерт компанії Forex Club Денис Повторенко пояснив ситуацію з поточним курсом гривні:

«Курс української валюти в четвер, 16 травня, вранці стабілізувався поблизу позначки 26,3 гривні за долар. Така динаміка спостерігається на тлі повідомлення Держстату України про те, що зростання економіки країни в I кварталі склало 2,2% порівняно з показником за аналогічний період 2018 року. Держбюджет України на поточний рік передбачає дефіцит на рівні 2,3% ВВП, інфляцію на рівні 7,4% і зростання економіки на 3%. Імовірно, у найближчій перспективі гривня буде зберігати стабільність, рухаючись в коридорі 26,25−26,30 грн за долар».

Свою позицію щодо ситуації на валютному ринку висловив в Facebook голова ради НБУ Богдан Данилишин:

«Протягом чотирьох місяців 2019 року споживча інфляція в Україні склала 3,4%. Такі тенденції викликають сумніви, чи зможе в країні зберегтися раніше прогнозований НБУ показник інфляції (6,3%) на кінець року».

Але в довгостроковій перспективі гривню можуть очікувати серйозні потрясіння. Згідно з дослідженням компанії Oxford Economics, Україна увійшла до числа країн, в яких спостерігається високий ризик валютного кризи. Під валютною кризою аналітики Oxford Economics розуміють різке знецінення валюти в короткий термін. Серед проаналізованих у ході дослідження 18 держав ймовірність такої небезпеки вище тільки у Туреччини та Аргентини. Ризик падіння національної валюти в Україні протягом року становить 18%, а протягом наступних трьох років — 47%.

Як говориться в дослідженні, гривня за час розпродажів валют країн у 2018 році втратила лише 3,8% при середньому показнику 6,5%. Але це стало можливим лише завдяки продажу валюти Нацбанком. За підсумками минулого року 1,8 млрд. доларів, або 10 відсотків резервів були продані до отримання фінансування від МВФ в листопаді минулого року. В результаті гривня переоцінена на 10 відсотків. Експерти попереджають, що резерви України можуть вичерпатися, якщо новий уряд не зможе домовитися про фінансування з МВФ.

Нагадаємо, аналітики інвестбанку Morgan Stanley очікують, що до кінця 2019 курс гривні знизиться по відношенню до долара з сьогоднішніх рівнів на 4 грн – до 31 грн/$.

Разом із тим, як повідомляв раніше директор Інституту соціально-економічної трансформації та експерт групи «Податкова реформа» Реанімаційного пакету реформ Ілля Несходовський, істотної девальвації гривні навесні бути не повинно.

Джерело: Народна Правда