У ПЦУ зробили важливу заяву щодо Київського патріархату: що відбувається

В ПЦУ вказали на рішення Собору УПЦ КП про приєднання до ПЦУ, яке підписав патріарх Філарет

У ПЦУ зробили важливу заяву щодо Київського патріархату: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Православній церкві України надали роз’яснення з приводу останніх заяв Почесного патріарха  Філарета щодо відновлення Київського патріархату і пояснили, чому цей процес неможливий.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служби Православної церкви України на офіційному сайті ПЦУ.

Як наголосили в ПЦУ, єдина Помісна Українська Православна Церква була утворена на Об’єднавчому Соборі 15 грудня 2018 року шляхом обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та частини Української Православної Церкви Московського Патріархату в єдину Помісну Церкву, яка 6 січня 2019 року отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського Патріархату про автокефалію.

“Томос про автокефалію та 15-місце у Диптихах, як Помісна Церква-Сестра, адміністративно незалежна від інших церковних центрів та рівна з усіма автокефальними Православними Церквами, отримала не якась окрема складова частина, але вся єдина Помісна УПЦ”, – наголосили в ПЦУ щодо статусу помісної церкви.

Як відомо, ключовою вимогою надання Томосу про автокефалію було проведення Обʼєднавчого Собору, який би усунув розділення в середовищі самої Української Церкви.

“15 грудня 2018 року згідно рішення власного Помісного Собору УПЦ Київського патріархату припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України”, – йдеться в роз’ясненні ПЦУ.

Собор, на якому було ухвалено рішення щодо припинення діяльності УПЦ КП шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України, був скликаний Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, він першим поставив підпис під його постановою.

У ПЦУ зробили важливу заяву щодо Київського патріархату: що відбувається

Таким чином ранком 15 грудня 2018 року згідно рішення власного Помісного Собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України.

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Він також заявляв, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу, але при цьому він відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...