У США заборонили аборти: деталі скандального рішення

22 січня 1973 року Верховний суд прийняв прецедентне рішення у справі "Роу проти Уейда", що встановлювало конституційне право на переривання вагітності в США

У США заборонили аборти: деталі скандального рішення
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Алабамі може набути чинності найжорсткіший закон проти абортів у США.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, західні ЗМІ повідомляють, що напередодні сенатори штату прийняли законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності.

“Виняток відмовилися робити навіть для випадків зґвалтування і, що ще більш актуально для Алабами, інцесту. Аборт буде дозволений для жителів Алабами тільки в особливих обставинах, якщо існує загроза здоров’ю матері”, – зазначає Telegram-канал “Карточный длмик”.

Аборт ось-ось стане в штаті кримінальним злочином класу А. Лікарів зможуть засудити до 10 років тюремного ув’язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років — за фактичне проведення процедури. При цьому карати збираються тільки лікарів, жінку, яка робить аборт, не притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

Reuters зазначає, що на минулому голосуванні на користь заборони абортів проголосували 25 сенаторів, тільки 6 виступили проти. Закон набуде чинності після того, як його підпише губернатор.

Нагадаємо, Ірландія на референдумі проголосувала за аборти.

Джерело: Народна Правда