Відбулося розділення: Філарет виступив з тривожною заявою щодо ПЦУ і томосу

За його словами розділення відбулося між ним і предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм

Відбулося розділення: Філарет виступив з тривожною заявою щодо ПЦУ і томосу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Патріарх Філарет мав керувати Православною церквою України на території України. За його словами, такою була домовленість з архієреями.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посилання на  “Страна“.

Loading...

“Домовленість була така: що я відмовляюсь від висування своєї кандидатури на предстоятеля для отримання томоса, але залишаюсь патріархом для України, – сказав Філарет. – А обраний предстоятель буде представляти українську церкву зовні – перед вселенським патріархом та іншими патріархами. Зараз ця домовленість уже не виконується. Через це й відбулося розділення. Це є перешкодою для об’єднаня всього православ’я. Але ми це подолаємо. Кінцева мета – єдина українська православна церква. І вона буде. Нам треба йти до виконання цієї домовленості, щоб церква була єдиною. Тоді піде зростання.”

Розділення відбулося між Філаретом і предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм, сказав патріарх. На запитання, яким чином подолати “розділення”, він не відповів.

“Частина ієрархів зрадили, – сказав він. – Але треба поправити це. Нам треба працювати не на те, щоб нас визнали інші православні церкви. Це важливо, але це – другорядне питання. Головне – утворення єдиної сильної українською православної церкви. Ось на це треба зосередити всі сили. Щоб об’єднатись, треба мати міцне ядро, навколо якого і буде обростати все тіло. Так само, як ми були маленькими, а виросли в таку велику церкву. Чому вселенський патріарх визнав нас? Бо ми стали великою, найвпливовішою церквою в Україні. Так і зараз. Треба знову починати спочатку. Створювати міцну єдину українську церкву”.

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Він також заявляв, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу, але при цьому він відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...