Річниця від дня народження Омара Хайяма: Google створив цікавий дудл

Компанія вшанувала видатного вченого

Річниця від дня народження Омара Хайяма: Google створив цікавий дудл
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Найбільший пошуковик Google присвятив новий дудл на честь дня народження знаменитого перського філософа, астронома, математика і лікаря Омар Хайяма (18 травня 1048 — 4 грудня 1131).

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Річниця від дня народження Омара Хайяма: Google створив цікавий дудл

Дудл зображує перський килим з вишитим логотипом Google внизу, на якому зображено Омара Хайяма. Він сидить під деревом і читає велику книгу, тримаючи в одній руці гроно винограду, а іншою малюючи в повітрі уявні фігури.

Видатний вчений Омар Хайям народився в іранському місті Нішапур, яке було найвеличнішим містом давньої культурної провінції Хорасан. У 8 років почав глибоко займатися математикою, астрономією, філософією. У 12 років Омар став учнем нішапурської школи – медресе. Пізніше навчався в медресе Балха, Самарканда і Бухари. Там він з відзнакою закінчив курс мусульманського права і медицині, отримавши кваліфікацію лікаря.

Хайям вніс вагомий вклад в алгебру побудовою класифікації кубічних рівнянь і їх рішень за допомогою конічних перетинів. Омар Хайям також відомий створенням найточнішого з нині використовуваних календарів. Протягом усього життя він писав віршовані афоризми (рубаї), в яких висловлював свої потаємні думки про життя і людину.

Нагадаємо, 22 квітня  Google привітав користувачів цікавим дудлом з Днем Землі. В цікавій анімації розповіли про унікальних представників флори і фауни, що преставлені на планеті – найвище дерево, птаха з найбільшим розмахом крил, найменшу тварину, одну з найбільших водних рослин, а також про найдавніших тварин, що живуть на Землі.

Джерело: Народна Правда