Главу НАБУ Ситника чекають відставка, кримінальне переслідування і втеча з України: названо причини

Главу НАБУ Ситника чекають відставка, кримінальне переслідування і втеча з України: названо причини
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Після інавгурації новообраний президент і його команда активізуються в зміні більшості чиновників і функціонерів в керівництві низки відомств, державних органів і важливих держструктурах. За планами «Зекоманди» – кадрові ротації в тому числі і силових відомств.

У цьому зв’язку, як підтверджують в кулуарах Ради і в оточенні Володимира Зеленського, одним з претендентів на зміщення є директор НАБУ Артем Ситник «за систематичне покривання топ-корупції у вищих ешелонах влади за період президентства Петра Порошенка».

«Після приходу нового президента і переформатування коаліції в Раді, однією з перших справ, якою займеться нова пропрезидентська парламентська більшість, стане питання зміни уряду, ключових органах держвлади і силових структурах. У тому числі – в НАБУ», – розповідають у фракції «Народний фронт», яка залишила коаліцію.

Головними причинами звільнення Ситника називаються неефективність роботи НАБУ, розвал багатьох гучних справ проти топ-корупціонерів, закриття очей на корупційні схеми оточення Петра Порошенка, використання Бюро у політичних розправах проти опонентів нинішнього глави держави, фактичний провал боротьби із корупцією в Україні за роки діяльності Антикорбюро.

Таким чином, як раніше писали ЗМІ, якщо факти причетності Ситника до корупції підтвердяться, вже до осені і виборів в Раду може стати фігурантом антикорупційних справ. Наприклад, розкрилося, що глава НАБУ не соромиться користуватися «благами» класичного корумпованого чиновника.

Варто лише згадати скандал з Кримською землею головного борця з корупцією. Так, в минулому році з’ясувалося, що дружина Ситника – Анна – в 2017 р. продала земельну ділянку в окупованому Севастополі зі сплатою мита до бюджету Росії.

Крім того, роботою Ситника в НАБУ вже зацікавилося ДБР, яке анонсувало розслідування можливої причетності директор Бюро до приховування корупційних схем в «Укроборонпромі» і злочинної бездіяльності для припинення контрабанди запчастин з РФ на потреби української «оборонки». У свою чергу САП вже відкрила за цим фактом кримінальну виробництво і запустило розслідування проти Ситника.

Ще раніше голова НАБУ був звинувачений в отриманні хабара на суму $500 тис. за сприяння в слідстві одному з фігурантів кримінального провадження за фактами корупції в енергетичній сфері.

Та й що говорити, вся кар’єра Ситника в НАБУ після сумнівно виграного конкурсу відзначалась постійними скандалами.

Так, у вересні 2015 р. Генпрокуратура розпочала досудове розслідування проти Артема Ситника після звернення в прокуратуру народного депутата України Віталія Купрія через дивний візит Ситника і дивної делегації в Англію. Артем Сергійович полетів у туманний Альбіон разом з дружиною і загадковою Іриною Данько, яка гордо представлялася помічницею голови НАБУ. Але справу було закрито, коли за Ситника заступилася Британія, Порошенко та частина громадськості.

Далі – більше. У 2016 р. для спецназу НАБУ закупило обмундирування. Причому одна пара зимових шкарпеток коштувала 373 грн. Заступник Артема Ситника Анатолій Новак відзвітував за кожну копійку, а сам глава НАБУ переконував, що ніякої корупції у цій закупівлі немає, і, мовляв, екіпірування бійця спецназу рівня НАТО коштує близько 13 тис. євро.

Згодом не без допомоги Банкової всі кримінальні історії проти Ситника спускалися на гальма. А він, все більше входив у раж і платили влади «зливом» справ. Тому зрозуміло, чому главу НАБУ чекає сумне майбутнє «в органах». Не виключено, що він буде змушений виїхати з України, як це вже зробила екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва, яка ховається від українського правосуддя в Лондоні.

Джерело: Народна Правда