Отримати кредит в Україні стане важче: у НБУ повідомили про радикальні зміни

Вимоги з 1 липня будуть застосовувати у тестовому режимі, проте з 1 грудня їх виконання стане обов'язковим

Отримати кредит в Україні стане важче: у НБУ повідомили про радикальні зміни
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Національний банк України посилив вимоги для отримання  кредиту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє прес-служба НБУ.

Loading...

Зокрема, повідомляється, що НБУ вводить порядок обліку банками інформації з кредитного реєстру – банк повинен буде класифікувати найгіршим класом боржника (фізичну особу), щодо якого у Кредитному регістрі є інформація про його дефолт в інших банках.

Крім того, банк почне знижувати клас боржника (юридичної особи), в тому числі до гіршого, якщо в Кредитному регістрі є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.

Вимоги з 1 липня 2019 будуть застосовувати в тестовому режимі, однак з 1 грудня 2019 їх виконання стане обов’язковим.

Видання UBR пояснює, що кредитний ризик складається з 10 класів, які вираховують, оцінюючи власно позичальника (оцінюються його можливості по погашенню позики). Також оцінюючи заставне майно. Людина/підприємство отримує бали за різними характеристиками. Якщо цих балів недостатньо, їй відмовляють у наданні кредиту.

Нагадаємо, 21 травня в Україну прибула місія Міжнародного валютного фонду для чергового перегляду чинної програми фінансової допомоги нашій країні.

Раніше в інфляційному звіті Національного банку говорилося, що внутрішні тарифи на газ для населення України досягнуть імпортного паритету вже в 2019 році. Далі їх визначатиме динаміка світових цін і курс гривні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...