Грози, град та шквали: синоптики назвали області, які накриє негода

По всій Україні вкрай несприятлива погода

Грози, град та шквали: синоптики назвали області, які накриє негода
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Україна продовжує страждати від наслідків негоди. Рятувальники попереджають жителів Лівобережної України про град і шквали, жителів Закарпаття, Приазов’я та ще кількох областей про потужні зливи. При цьому продовжують підніматися рівні води в річках.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на сайті ДСНС України опубліковано відразу кілька метеорологічних попереджень.

Loading...

Так, за інформацією Українського гідрометеорологічного центру, 22-23 травня через потужні зливи продовжиться підйом рівнів води:

  • на річках басейнів Прип’яті та Західного Бугу – на 0,2 – 0,8 м з виходом води на заплаву та її подальшим затопленням сільськогосподарських угідь,
  • на річці Случ можливо затопить присадибні ділянки, господарські споруди окремих будинків прирічкових сільських населених пунктах Сарненського району Рівненської області,
  • на річках басейнів Прута та Сірету – на 1,0 – 2,0 м, на окремих ділянках до 2,5 м,
  • у верхів’ях та середніх течіях річок Закарпаття (Сян, Дністер – Львівська та Івано-Франківська області) – на 0,5 – 1,5 м,
  • на ділянці Тиси та в нижніх течіях її приток до 2 м – 2.5 м, з виходом води на заплаву і частковим затопленням угідь,
  • – 22 травня на ділянці Галич-Нижній-Заліщики (Дністер) очікується підйом рівнів води на 2-3 м. Місцями затопить і підтопить сільськогосподарські ділянки (I рівень небезпеки, жовтий).

Крім того, рятувальники попереджають про можливе формування місцевого та схилового стоку, підвищення рівнів води на малих водотоках – це може призвести до локального підтоплення. В Карпатах є загроза утворення селевих потоків.

Сьогодні, 22 травня, на річках басейну Дністра (Львівська та Івано-Франківська області) очікується підйом рівнів води на 1,5 – 2,5 м (над рівнями на 8 ранку 21 травня). Вода почне затоплювати заплаву, можливо, затопить прирічкові населені пункти.

Рятувальники також підкреслюють, що проходження максимального рівня води дощового паводку на річці Прут на створі гідрологічного поста Чернівці очікується у другій половині дня 22 травня – висота 200 – 250 см над нулем поста.

При цьому 22 травня на більшій частині території країни місцями будуть грози, вдень на Лівобережжі місцями град та шквал з поривами вітру силою 15-20 м/с. При цьому на Закарпатті, вдень у Приазов’ї, у Кіровоградській, Дніпропетровській та Полтавській областях місцями пройдуть сильні зливи (I рівень небезпеки, жовтий).

Нагадаємо, 22 травня в Україні очікується дощова погода з грозами.

Раніше Український гідрометеорологічний центр опублікував прогноз погоди до кінця тижня, нічого доброго він не віщує.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...