Зеленському пригрозили долею Януковича: на засіданні Ради розгорівся скандал

Народні обранці вступили у протистояння з президентом Зеленським

Зеленському пригрозили долею Януковича: на засіданні Ради розгорівся скандал
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У середу, 22 травня, у Верховній Раді, де на вимогу президента України було скликано засідання позачергової сесії, пригрозили новообраному президенту Володимиру Зеленському. Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що указ президента України про розпуск парламенту є неконституційним і порівняв Володимира  Зеленського з Віктором Януковичем.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

На позачерговому засіданні парламенту голова Верховної ради Парубій наголосив, що двічі перечитав Конституцію і не знайшов там таких повноважень президента, які могло б надати йому право стверджувати про існування коаліції у ВР.

За словами Парубія, після оголошення фракцією “Народний фронт” 17 травня про вихід з коаліції розпочався конституційний термін для формування нової парламентської коаліції.

“Вважаю, що указ президента це не лише нехтування Конституцією, але і введення воюючої України в конституційну кризу. Я розумію, що я не можу зупинити указ президента, може лише суд… Я знаю, що нардепи планують подати звернення до Конституційного суду і я підтримую цю ініціативу. Тому з цієї миті я діятиму виключно в рамках закону”, — попередив Парубій.

Він заявив що зобов’язаний дати політичну оцінку цьому указу.

“Його автор нестиме відповідальність і за законом, і перед народом України. Всьому настане свій час. Один президент вже починав свої дії з порушення Конституції”, — підсумував Парубій, натякаючи на втікача Віктора Януковича.

Як відомо, 20 травня у Києві відбулася церемонія інавгурації Володимира Зеленського, після принесення присяги народу України, президент звернувся до присутніх зі своєю першою промовою.

Виступаючи після урочистої присяги на вірність українському народові, президент Володимир Зеленський заявив, що готовий розпустити ВР. 

У вівторок, 21 травня, президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо розпуску чинного складу парламенту.

Також стало відомо, що президент України Володимир Зеленський запропонував скасувати мажоритарну систему виборів, а також знизити прохідний бар’єр у Верховну Раду з 5% до 3%.

Джерело: Народна Правда