Безкоштовний інтернет від Маска: SpaceX запускає інноваційний проект Starlink

Маск впевнений, що Starlink зможе забезпечити зв'язком рухомі транспортні засоби на зразок літаків і кораблів

Безкоштовний інтернет від Маска: SpaceX запускає інноваційний проект Starlink
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

24 травня SpaceX має намір здійснити запуск Falcon 9 з першою партією з 60 міні-супутників для проекту Starlink.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, багато років Ілон Маск говорив про плани забезпечити широкосмуговий доступ в Інтернет для всього світу, використовуючи сузір’я (констелляцію) супутників Starlink.

Безкоштовний інтернет від Маска: SpaceX запускає інноваційний проект Starlink

ЗМІ повідомляють, що першу партію з 60 апаратів планували запустити ще минулого тижня, але компанія відклала місію через погану погоду, а потім – помилки в програмному забезпеченні.

Стартове вікно для запуску ракети відкриється завтра о 5:30 ранку. У ЗМІ повідомляють, що це найбільш масивний вантаж, який SpaceX виводила на орбіту. Загальна вага вантажу становить близько 18,5 тонн. За планом, через 8 хвилин після старту прискорювач ракети Falcon 9 повинен сісти на автономну плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані.

Hi-news пише, що в 2016 році SpaceX подала заявку в FCC на отримання ліцензії на управління констелляцією негеостаціонарних супутників. У SpaceX зазначали, що мають намір розгорнути перші 1600 супутників на висоті 550 кілометрів, щоб уникнути проблем з нагромадженням космічного сміття. У SpaceX також запевняють, що відпрацювавши, апарати будуть самостійно йти з орбіти і згоряти в атмосфері (на 95% вони складаються з горючих матеріалів).

Безкоштовний інтернет від Маска: SpaceX запускає інноваційний проект Starlink

У компанії Маска заявляли, що Starlink буде відправляти повідомлення через наземні станції, які будуть передавати інформацію за допомогою радіохвиль на супутники над ними. Ці супутники потім будуть передавати повідомлення з використанням лазерів, які будуть спрямовані на місце над пунктом отримання, і дані будуть передаватися вниз на потрібну станцію з використанням радіохвиль.

Безкоштовний інтернет від Маска: SpaceX запускає інноваційний проект Starlink

Відзначимо,  не тільки SpaceX розвиває космічний інтернет. Наприклад, телекомунікаційні та аерокосмічні гіганти на зразок Samsung і Boeing також відправляють супутники на орбіту. Також відомо, що свою глобальну констелляцію інтернет-супутників (Telesat LEO) розробляє канадська телекомунікаційна компанія Telesat.

https://www.youtube.com/watch?v=AfbIMknNWks

Чи буде Starlink безкоштовним?

The Alpha Centauri пише, що ні. Апарати Starlink передаватимуть дані в Ku- і Ka-діапазонах частот – аналогічно телекомунікаційним супутникам. Користувачам потрібен буде приймач. Основне завдання Starlink спростити доступ до послуг. ЗМІ припускають, що приймачі Starlink будуть за замовчуванням вбудовані в Tesla.

Як повідомлялося раніше, американська компанія SpaceX подала позов проти уряду Сполучених Штатів Америки. У заяві, яку подали в Суд з федеральних претензій, говорилося, що компанія наполягає на секретності, оскільки позов містить конфіденційну і службову інформацію. Єдине, що зрозуміло, в позові згадуються претензії до федерального уряду з приводу державних контрактів і закупівель.

Також повідомлялося про те, що аномалією, про яку повідомили в компанії SpaceX відразу після провалу вогневих випробувань космічного корабля Crew Dragon, став справжній вибух.

Джерело: Народна Правда