Супрун розповіла, як життя в місті впливає на психіку: що треба знати

Очільниця МОЗ дала поради, як зберегти здоров'я жителям мегаполісів

Супрун розповіла, як життя в місті впливає на психіку: що треба знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, як зберегти здоров’я у сучасному мегаполісі, як життя в місті може завдавати шкоди психіці людини і що робити, аби цьому запобігти.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Уляна Супрун написала на власній сторінці у Facebook.

За словами Супрун,  місто дуже сильно впливає на психічний стан людини. Воно може як погіршувати його, посилюючи тривожність, відчуття самотності і безпорадності, так і сприяти психічному здоров’ю. Для цього місто повинно сприяти взаємодії та діяльності людей, бути безбар’єрним і зеленим.

“Люди, що живуть в містах чи районах, які не дають можливості розвивати сусідську спільноту, де ніхто нікого не знає, або в сучасних “гетто” — мають більші шанси розвинути психічну хворобу. Натомість, громадські простори, що дають змогу спілкуватися, знайомитися, почуватися в безпеці, займатися спортом чи танцювати просто неба, сприяють психічному здоров’ю містян. Дуже добре, коли місцева влада облаштовує пішохідні зони, ярмарки, парки і майданчики”, – наголосила Супрун.

Ще однією засадою психічного здоров’я людини Супрун назвала інклюзивність міста, його безбар’єрність.

“Як на візочку, чи з дитиною у візочку, потрапити в тролейбус, спуститися в метро і зробити пересадку? Ніяк. Внаслідок бар’єрності наших міст багато людей стають ізольованими або мусять відчайдушно долати перешкоди щодня. Уявіть, що можуть відчувати, стоячи перед підземним переходом, батько чи матір із візочком, людина літнього віку, яка може впасти і зламати шийку стегна, ветеран, який поки чекає на протез ноги і пересувається на милицях?”, – зазначила Супрун.

Очільниця українського МОЗ порадила містянам за можливістю відходити від антисоціальних підземних переходів та сходів і облаштовувати наземні переходи, пандуси та зручний громадський транспорт, а також допомагати один одному.

“Якщо ви бачите, що людині важко спускатися чи підійматися сходами, чи відчинити двері і проїхати візочком, допоможіть. Часто ми соромимося просити перехожих про допомогу. А якщо вам потрібна — звертайтеся до оточуючих. Виграють від цього всі. Коли ми допомагаємо іншим, то самі при цьому почуваємося щасливими. Співпричетність нам потрібна”, – написала Супрун.

Ще однією важливою складовою психічного здоров’я містян Уляна Супрун назвала дерева та будь-яку рослинність.

“Дослідження показали, що навіть 20 хвилин перебування серед дерев та зелених насаджень знижують рівень кортизолу, тобто допомагають долати стресовий стан.  Спостереження за птахами британські лікарі прописують як заспокійливий засіб. Що більше парків та скверів в межах пішохідної досяжності, то менші шанси захворіти на психічну хворобу. Зелені насадження в усьому світі — це ознака елітності району та запорука кращого здоров’я мешканців”, – навела Супрун як докази результати наукових досліджень вчених світу.

Очільниця МОЗ порадила всі дбати про дерева, що є: не рубати, не кронувати їх “під сірник”, не знищувати вихлопними газами заторів. Якщо дерево загинуло, на цьому місці варто посадити нове, а не припаркувати авто.

Кожен з нас може озеленити власний балкон, чи посадити дерево або кущ в громадському просторі”, – внесла власну пропозицію Уляна Супрун, яку не так і важко  втілити в життя.

Нагадаємо, у Світовий День щитоподібної залози очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, чому так важливо стежити за здоров’ям щитоподібної залози та що треба робити, аби з щитовидкою все було гаразд.

Раніше очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про особливості вживання вітаміну D, навколо якого виникає найбільше дискусій. За її словами, приймаючи його, слід зважати на багато речей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...