Вибори до Європарламенту: з’явилися перші дані екзит-полів

Незважаючи на те, що відсоток явки суттєво перевищив показник минулих виборів, правопопулістські партії все ж змогли пройти до ЄП, а в деяких країнах навіть виграти перегони

Вибори до Європарламенту: з’явилися перші дані екзит-полів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У неділю, 26 травня, у 21 країні Європейського союзу відбулись вибри до Європарламенту.

Зокрема у Німеччині, в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії, Греції, Литві, Люксембурзі, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Угорщині, Франції, Хорватії, Швеції, та на Кіпрі, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Deutsche Welle.

Loading...

Вибори у ЄС почались 23 травня та вже відбулись у Великобританії, Нідерландах, Ірландії, Чехії, Латвії, на Мальті та у Словаччині. А останніми зачиняться дільниці в Італії о 23:00.

За даними екзит-полів, у Франції більшість виборців підтримала правопопулістську партію “Національне зібрання” Марін Ле Пен, яка попередньо набирає приблизно 23% голосів, тоді як партія чинного президента Емануеля Макрона “Республіка на марші” – біля 22%.

Загальна явка виборців у 27 країнах ЄС, окрім Великобританії, становила близько 51%, що значно більше за показник 2014 року – 42,6%. Перші попередні неофіційні результати не продемонстрували суттєвих розбіжностей порівняно з даними екзит-полів.

Лідерка консервативного Християнсько-демократичного союзу Аннеґрет Крамп-Карренбауер запевнила, що ХДС досягла цілей на цьогорічних виборах до Європарламенту та стала найсильнішою партією Німеччини.

Крамп-Карренбауер також відзначила підтримку Манфреда Вебера, який претендуватиме на посаду голови Європейської Комісії в якості кандидата від консервативної Європейської народної партії (ЄНП).

Нагадаємо, раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що після виборів до Європарламенту ситуація в інституції може стати конфліктнішою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...