Епіфаній пішов на різкий крок у протистоянні з Філаретом: опубліковано документ

Цим же указом Епіфаній прийняв у своє особисте підпорядкування прихід Покрови Пресвятої Богородиці в Солом'янському районі Києва

Епіфаній пішов на різкий крок у протистоянні з Філаретом: опубліковано документ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній оголосив документи, що видаються Філаретом від імені Київського патріархату і “вносять смуту серед кліру міста Києва”, недійсними.

Про це йдеться в указі предстоятеля від 29 травня, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Будь-які документи та розпорядження від імені релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 року, є недійсними і не підлягають виконанню Української православної церкви (Православної церкви)”, – сказано в документі.

Цим же указом Епіфаній взяв у своє особисте підпорядкування парафію Покрови Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі Києва, настоятелем якого є протоієрей Олександр Трофимлюк.

Нагадаємо, Філарет наголосив, що УПЦ КП досі існує і він його патріарх. На початку травня 2019 року з’ясувалося, Філарет продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордени і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священиків новоствореної ПЦУ.

24 травня на синоді Православної церкви України Філарета намагалися переконати, що УПЦ КП більше не існує, але не змогли цього зробити.

Філарет управляє парафіями Київської єпархії у складі помісної Православної церкви України.

Епіфаній пішов на різкий крок у протистоянні з Філаретом: опубліковано документЕпіфаній пішов на різкий крок у протистоянні з Філаретом: опубліковано документ

Нагадаємо, Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет припускає розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Філарет також заявляв, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свою чергу зазначав, що в Православній церкві України немає і не буде розколу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...