Навіщо Коломойський намагається повернути ПриватБанк: розкрито справжню причину

Екс-власники "Привату" мають на меті отримання преференцій для свого бізнесу всередині країни

Навіщо Коломойський намагається повернути ПриватБанк: розкрито справжню причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Економічний експерт Олексій Кущ  розповів, чому ПриватБанк сьогодні перетворився на валізу без ручки  і які цілі насправді переслідують екс-власники “Привату”, оскаржуючи націоналізацію банку в суді.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів в інтерв’ю “Апострофу“.

За словами експерта, навряд чи колишнім власникам ПриватБанку потрібна установа зараз, оскільки  це вже зовсім не та фінансова установа, яка була до моменту націоналізації.

“Сьогодні велика частина кредитного портфеля визнана непрацюючою, тобто це проблемні кредити, які знаходяться на балансі банку і обтяжують роботу цієї фінансової установи. Вся фінансова стабільність банку зараз грунтується на портфелі державних облігацій, які були внесені в статутний капітал в процесі націоналізації – це 155 мільярдів гривень. Тобто, це абсолютно нестійкий фінансовий заклад, який відразу стає банкрутом, якщо зараз забрати зі статутного капіталу цей портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), внесений державою”, – зазначає Кущ.

Як пояснив аналітик, сьогодні у банку зареєстровано фінансових зобов’язань на суму 170 мільярдів гривень тільки перед фізичними особами – це вклади населення і кошти до запитання, тобто це залишки на карткових рахунках, на розрахункових рахунках. Разом з коштами юридичних осіб це майже 220 мільярдів гривень, тобто еквівалент восьми мільярдів доларів.

“Все це забезпечується виключно активами у вигляді облігацій, які були внесені в процесі докапіталізації в статутний капітал банку. Кредитний портфель зараз скоротився до 50 мільярдів гривень – це взагалі мізер для такої фінансової установи. І, як чемодан без ручки, колишнім власникам цей банк абсолютно не потрібен”, – пояснив Кущ.

Поряд з цим Кущ називає заявлені в позовних заявах цілі  “димовою завісою”, а насправді за цією юридичною димовою завісою ховаються реальні цілі – це отримання преференцій для свого бізнесу всередині країни.

“Перш за все колишніх власників цікавить тема запуску ринку електроенергії, оскільки їм належить феросплавний бізнес. який зацікавлений у дешевій електроенергії. Запуск ринку електроенергії теоретично може привести до зростання тарифів на електроенергію для промислових підприємств. Тому їм зараз вкрай важливо максимально відстрочити запуск ринку електроенергії”, – пояснив цілі Коломойського Кущ.

За його словами, другим моментом у боротьбі за ПриватБанк може бути контроль над “Укрнафтою”, який втрачено лише частково.

“Відновити контроль (над “Укрнафтою” – НП) повністю може вирішення питань по ПриватБанку – це списання заборгованості за кредитами, які зараз висять на компаніях, афільованих з колишніми власниками, і припинення всіх судових переслідувань як в українських судах, так і в міжнародних. Ось ці цілі якраз і починають поступово озвучуватися. Ми вже бачимо, як представники команди Зеленського заявляють про те, що непогано було б підписати мирову угоду між колишніми власниками і державою, за якої, наприклад, вони виграють позов щодо держави і вимагатимуть компенсацію два мільярди доларів за незаконну націоналізацію банку, але відмовляються від цієї компенсації. Натомість держава списує заборгованість за кредитами їх компаній, які винні зараз ПриватБанку. В результаті колишні власники навіть доплатять мільярд-другий націоналізованому ПриватБанку”, – резюмував Кущ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Національний банк України та ПриватБанк виграли суди у пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським компаній, через які ті хотіли зняти з себе зобов’язання за кредитами рефінансування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...