Філія «пекла» на Землі: вчені знайшли життя там, де його не повинно бути

Данакільская улоговина - одне з найцікавіших місць африканського континенту

Філія «пекла» на Землі: вчені знайшли життя там, де його не повинно бути
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Міжнародна група дослідників знайшла в мінералах геотермальної зони Даллол в Ефіопії мікровключения дуже маленького розміру.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Популярна механіка.

Вчені зібрали зразки в гідротермальному басейні западини — пустельній області на глибині 125 метрів. На місці западини колись  було море, але розбіжність двох тектонічних плит скривило земну кору і перетворило морське дно в соляну рівнину. Тектонічна активність призвела до безладного нагромадження вулканів родовищ корисних копалин і джерел. Там дуже висока температура, сіль і низький рівень pH.

Здавалося б, це місце взагалі не підходить для життя, але дослідники знайшли в зразках рідини і соляних кристалах мікроби розміром з наночастинки, що належать до домену археїв (лат. Nanohaloarchaea). Археї, нагадаємо, це одноклітинні мікроорганізми, які не мають ядра, а також будь-яких мембранних органел.

Цікаво, що раніше вчені виявили в отруйному озері кислоти, (в озері, де рівень pH дорівнює нулю, тобто нічого більш кислотного на Землі немає) ДНК бактерії-экстремофила.

Посушлива пустеля з вулканами і кислотними озерами – Данакильська улоговина (Данакиль або Даллол) в Ефіопії – вважається одним з найнебезпечніших місць на Землі.

Нагадаємо, вчені із Льєзького університету (Бельгія) виявили в канадській Арктиці гриби віком у мільярд років.

Також повідомлялося, що космосі вперше провели експеримент по редагуванню геному за допомогою системи CRISPR-Cas9. Астронавти Міжнародної космічної станції працювали з геномом пивних дріжджів (Saccharomyces cerevisiae).

Джерело: Народна Правда