У Маска почалися проблеми з проектом Starlink: збунтувалися астрономи

Над такими супутниками працює не тільки SpaceX, але і OneWeb, Telesat, Kepler Communications, Amazon

У Маска почалися проблеми з проектом Starlink: збунтувалися астрономи
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Інтернет-супутники Starlink від компанії SpaceX вважають загрозою для космічних досліджень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі ITC.

У статті наводиться думка Джонатана Макдауелла з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики. Він вважає, що Starlink занадто яскраві, відповідно, будуть заважати спостереженнями із Землі.

Вчений зробив таку заяву ще до глобального виходу супутників. Як відомо, планують запустити на орбіту близько 12 тисяч супутників SpaceX. Тим, хто працює з телескопами доведеться це враховувати.

Стурбовані астрономи також і тим, що радіочастоти супутників можуть створити перешкоди для телескопів і наукового обладнання, що призведе до проблем у вивченні Всесвіту.

Глава SpaceX Ілон Маск намагається заспокоїти вчених, заявляючи, що Starlink працюватимуть 5-7 років, після цього компанія буде зводити їх з орбіти і спалювати в атмосфері Землі. Таким чином, проблема космічного сміття виникнути не повинно. Що стосується яскравості, то Маск обіцяє зменшити відбивну здатність апаратів перед наступними запусками.

Прокоментував Маск і перешкоди. За його словами, Starlink не будуть працювати на визначених частотах в Ku-діапазоні. Так можна буде уникнути проблем.

Нагадаємо, всі 60 супутників Starlink, які 24 травня запустила ракета Falcon 9 від SpaceX, знаходяться в робочому стані.

В ніч на 26 травня над Україною пролетіли 60 міні-супутників, запущених SpaceX — за умови чистого неба, їх можна було побачити неозброєним оком.

Джерело: Народна Правда