Зеленський провів перше засідання РНБО: які питання обговорювали

Після сьогоднішньої наради через два тижні будуть прийняті відповідні рішення

Зеленський провів перше засідання РНБО: які питання обговорювали
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський вперше провів засідання нового складу Ради національної безпеки і оборони.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу президента України.

Як повідомляється, на нараді з питань енергетичної безпеки президент України нагадав, що на шахті “Степова” два роки тому загинули 8 гірників, а в цьому році на окупованій частині Луганської області на шахті загинули 17 осіб.

Зеленський скликав засідання РНБО через проблеми вугільної галузі після того, як на шахті “Лісова” у Львівській області загинули два гірники.

“Сталося велике горе – ми втратили двох чоловік. Ми сьогодні почули про проблеми в умовах праці шахтарів, умов безпеки. Розуміємо, що дуже складне питання. Тому скликали РНБО”, – пояснив президент.

Він також зазначив, що за останній тиждень побував у двох місцях, де гинуть українці. “Якщо на фронті вбивають кулі і снаряди, то в тилу – безвідповідальність, безгосподарність і корупція”, – підкреслив Зеленський.

Президент пообіцяв, що після сьогоднішньої наради через два тижні будуть прийняті відповідні рішення.

При цьому Зеленський зазначив, що протягом 2014-2018 років видобуток вугілля державними підприємствами зменшилася на 47 відсотків. У той час як українська економіка критично залежить від імпорту енергоносіїв. “Незважаючи на оптимістичні заяви, видобуток газу не росте. Завтра – літо, а зима близько. І уже слід готуватися до опалювального сезону”, – нагадав він.

Зеленський зазначив, що Україна зобов’язалася перед ЄС провести реформування енергетичної сфери та провести демонополізацію енергетичних ринків. Так, з 1 липня повинен запрацювати черговий етап ринку електроенергії.

Нагадаємо, раніше ми писали, Володимир Зеленський призначив першого заступника Голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Ним став друг дитинства Зеленського, юрист і партнер «Студії Квартал 95» Іван Баканов.

Джерело: Народна Правда