Небезпечніший за сигарети: Супрун розповіла, що треба знати про кальян

Очільниця МОЗ розповіла, яка небезпека чигає на любителів куріння кальяну

Небезпечніший за сигарети: Супрун розповіла, що треба знати про кальян
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця українського Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун спростувала поширений міф про безпечність кальяну і заявила, що паління кальяну навіть небезпечніше, ніж паління цигарок.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Супрун написала на власній сторінці у Facebook.

Як зауважила Уляна Супрун, багато хто думає, що  тютюновий дим, який проходить через воду, стає безпечнішим, а кальян взагалі часто пропонують як менш шкідливу альтернативу цигаркам. Але це не так.

“Кальяни більш небезпечні, ніж прийнято вважати. І навіть більш небезпечні за сигарети. Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених сигарет. Адже під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс куріння кальяну вдихає 74.1 л диму”, – зазначила Супрун і навела науково підтверджені докази про шкідливість кальяну.

Небезпечніший за сигарети: Супрун розповіла, що треба знати про кальян

Як наголосила Супрун, куріння кальяну насправді завдає суттєвої шкоди здоров’ю курців, у тому числі пасивних. І точно не є безпечною альтернативою сигаретам.

Крім того, що куріння кальяну в закладах харчування шкодить здоров’ю гостей, це також є порушенням законодавства. З 2012 року в Україні заборонено курити кальяни у громадських місцях, включно із закладами харчування. Проте за результатами громадського моніторингу у січні 2018 року, кальяни продовжують курити фактично у кожному п’ятому кафе, барі та ресторані.

“Якщо у закладі харчування курять кальян, ви можете написати зауваження у книгу скарг та пропозицій, поскаржитися адміністратору або ж написати скаргу в Державну службу з питань безпечності харчових продуктів”, – порадила Уляна Супрун.

Нагадаємо, у Світовий День щитоподібної залози очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, чому так важливо стежити за здоров’ям щитоподібної залози та що треба робити, аби з щитовидкою все було гаразд.

Раніше очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про особливості вживання вітаміну D, навколо якого виникає найбільше дискусій. За її словами, приймаючи його, слід зважати на багато речей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...