Привезли “тітушок”: у Крутах стався серйозний конфлікт через УПЦ МП і ПЦУ

Керовані священниками УПЦ МП молодики вдруге зірвали збори щодо переходу парафії до ПЦУ

Привезли “тітушок”: у Крутах стався серйозний конфлікт через УПЦ МП і ПЦУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У селі Крути Ніжинського району, що на Чернігівщині, у суботу, 1 червня, привезені “тітушки” вдруге зірвали проведення зборів парафії, на яких люди хотіли вийти з-під підпорядкування РПЦ і об’єднатися з Православною церквою України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив на власній сторінці у Facebook Леонтій Носенко.

Мета зборів, на які з’явилися понад 200 крутян – об’єднання з Православною Церквою України та вихід з підпорядкування РПЦ. Однак вже зранку приміщення, де мали проводитися збори, захопили невідомі чоловіки.

За словам Носенка, проведенню зборів перешкодили 50 привозних бандюганів, якими керували близько 20 священиків Московського патріархату. 

Чоловіки спортивного вигляду, які розмовляли російською мовою,  заблокували вхід, а тих крутян, які намагалися потрапити у свою ж будівлю, просто скидали зі сходів на землю. Ніжинська поліція в цей час діям “тітушок” фактично потурала.

“Безкарне знущання з крутян відбувалося під улюлюкання завезених “бабушек-клікуш”. Їх під’юджували мобілізовані московські попи, яких у Крути цього дня наперли з усіх усюд: Ніжина, Борзни, Прилук й навіть Бахмача (зокрема, у банді тітушок засікли й “благочинного” РПЦ в Бахмацькому районі)”, – пише Носенко.

За його словами, московські розкольники всіляко саботують норми ухвалених Верховною Радою Законів, що спрощувають процедуру переходу громад до інших конфесій, і про необхідність перереєстрації статутів парафій, в яких має бути відображена їхня належність до РПЦ – конфесії, центр якої перебуває в країні-агресорі Російській Федерації.

“Ситуація в Крутах залишається напруженою. Село, яке стало символом героїчного опору українського студентства у війні з Москвою, далі силоміць перебуває в духовному рабстві тієї ж Москви. Влада бездіє”, – резюмував Носенко.

Привезли “тітушок”: у Крутах стався серйозний конфлікт через УПЦ МП і ПЦУ

Нагадаємо, у селі Четвертня (Волинська область) стався серйозний конфлікт між прихильниками і ПЦУ МП, в результаті якого постраждали 64-річний Микола Підвальний і 70-річний Василь Довган. Обидві жертви є членами ініціативної групи, яка збирала підписи на підтримку ПЦУ. Увечері 30 квітня вони відвідали церковний двір, щоб переконатися, що з храму ніхто нічого не виносить. Там їх побили прихильники МП, які намагалися проникнути в храм.

Джерело: Народна Правда