Народне досьє: хто така Юлія Мендель

Як скандальна журналістка стала спікером Володимира Зеленського

Народне досьє: хто така Юлія Мендель
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Сьогодні стало відомо про те, що відкритий конкурс на посаду спікера президента України, оголошений 30 квітня, виграла журналіст Юлія Мендель. Указ про її призначення підписаний президентом сьогодні, 3 червня. “Народна правда” зібрала досьє на нового прес-секретаря президента України.

Біографія Юлії Мендель

Юлія Мендель народилася в 1986 році в Генічеську. Вищу освіту дівчина здобувала у столичному ВУЗі, а саме Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Журналістика”. Закінчила також Варшавську євроатлантичну академію (WEASA).

Після отримання диплома Юлія Мендель працювала на телебаченні. У трудовій книжці є записи про роботу на телеканалах: ICTV, Еспрессо-ТВ, 112 Україна і Інтер.

Працювала Мендель і в друкованих ЗМІ, більшість з яких є дуже авторитетними. Серед них український журнал Forbes, американський – Politico, довгий час Мендель пише для The New York Times, є у неї публікації в колонці “ТСН. Блоги”.

Деякий час Юлія Мендель займала посаду координатора з питань медіа Світового банку в Україні.

В активі Юлії Мендель грант Всесвітнього інституту преси (World Press Institute). До речі, вона стала першим українським журналістом, який отримав цю програму.

У 2015 році Юлія Мендель у складі групи українських журналістів відвідала редакції: The Wall Street Journal, The New York Times, CNN.

Переломним моментом у кар’єрі Мендель стала поїздка на журналістський тренінг в Єльський університет, що відбулася три роки тому.

Юлія Мендель має науковий ступінь кандидата філологічних наук.

У конкурсі на посаду прес-секретаря президента брало участь 4 тис. осіб, але до фінальної співбесіди з Зеленським і представниками Адміністрації президента допустили лише трьох. Щоб зрозуміти, хто компетентніший, претендентам запропонували взяти участь в імпровізованій прес-конференції. Їм задавали складні питання не лише українською, але й англійською мовами. Головні критерії відбору: політична грамотність, стресостійкість, почуття гумору, особистий світогляд, знання трьох мов.

Народне досьє: хто така Юлія Мендель
Незважаючи на скандальну репутацію, прес-секретарем президента стала саме Юлія Мендель

Юлія Мендель і скандали

Журналістка стала широко відомою громадськості в 2016 році. Дівчина розказала на своїй сторінці в Facebook про сексуальні домагання. Вона запостила скріншот, де її ображає невідомий чоловік. Після цього журналістка стала героїнею хроніки новин. Згодом виявилося, що кривдником дівчини був директор компанії Le Boutique Андрій Дрогобицький. Він привселюдно вибачився перед нею за свою поведінку і пост про інцидент зі сторінки Мендель був видалений.

Через два роки ім’я Юлії Мендель знову гучно пролунало. У лютому 2018 року вона розповіла про корупцію в оборонних відомствах України в публікації для The New York Times. Стаття була написана в співавторстві з російським журналістом NY Times Ендрю Хіггінсом. З ним же Мендель написала статтю про перемогу Володимира Зеленського на президентських виборах. У публікації від 21 квітня Мендель пише, що обравши коміка в президенти, українці “дали сигнал, що їх більше хвилюють внутрішні загрози корупції та бідності і менше війна з російськими маріонетками”.

Джерело: Народна Правда