Як зміниться курс долара в Україні за літо: в НБУ озвучили прогноз

Богдан Данилишин озвучил ризики для фінансової системи і кон'юнктури на валютному ринку, що можуть бути викликані політичною ситуацією в країні

Як зміниться курс долара в Україні за літо: в НБУ озвучили прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин дав власний прогноз щодо курсу долара влітку 2019 року і окреслив економічні ризики для України, які можуть вплинути на функціонування фінансової системи держави.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він написав на власній сторінці у Facebook.

За словами Данилишина, літо і осінь 2019 року обіцяють бути бурхливими в політичному плані, що не може не позначитися на фінансовій ситуації.

“За три літніх місяці Україні потрібно буде виплатити зовнішніх боргів на суму 1,8 млрд. дол, у вересні – 1,7 млрд. дол. Плюс до цього – очікуваний в липні-серпні вихід нерезидентів з гривневих ОВДП, які вони купували в січні -квітні, приблизно на еквівалент 1 млрд. дол., з подальшою конвертацією отриманих грошей у валюту”, – зауважив експерт.

Данилишин звернув увагу на ситуацію щодо співпраці України з Міжнародним валютним фондом, що наразі достеменно невідомо.

“Якщо зберігається можливість продовження співпраці з МВФ в рамках діючої програми, доцільно цим скористатися. Потрібно також враховувати, що згідно Закону України «Про Національний банк України» золотовалютний резерв використовується виключно для забезпечення внутрішньої і зовнішньої стабільності грошової одиниці України. Не допускається використання золотовалютного резерву для надання кредитів і гарантій та інших зобов’язань резидентам і нерезидентам України. Тому Уряду слід мати на увазі ці позиції. Думаю, що незалежність НБУ дозволяє проводити досить зважену не залежно ні від кого політику використання золотовалютних резервів. Як кажуть – не одним днем живемо”, – наголосив економіст.

Також Данилишин озвучил ризики для фінансової системи і кон’юнктури на валютному ринку, що можуть бути викликані політичною ситуацією в країні.

“Можливе помітне зменшення міжнародних резервів саме по собі здатне дати психологічний сигнал учасникам валютного ринку. Не можна забувати і те, що до початку опалювального сезону, тобто, до жовтня, Україні необхідно закачати в підземні газосховища 15-16 млрд. куб. м. природного газу за літній сезон (травень-вересень). При нинішніх ринкових цінах для цього знадобиться близько 2,5 млрд доларів, які доведеться знайти в найближчі чотири місяці (в цілому потрібні 3 млрд. дол., але у «Нафтогазу» є кредитна лінія на 0,5 млрд. дол.)”, – зазначив експерт.

За словами голови Ради Нацбанку, його прогноз щодо внутрішнього валового продукту в Україні  скоріше стриманий, ніж оптимістичний, а тому він не виключає уповільнення темпів економічного зростання (2.5-2.7%), що може бути викликано ситуацією з світовими цінами на сировину і ситуацією в економіках країн, що є основними  торговельними партнерами України, а також із закінченням терміну дії контракту на транзит російського газу через територію України.

“Гостра чутливість платіжного балансу до кон’юнктури міжнародних сировинних ринків і стану економік основних торговельних партнерів обумовлює для України як ризики гальмування динаміки ВВП, так і валютні ризики. На жаль, у нас поки зберігається експортно-сировинна модель економіки, яка сама по собі є автоматичним обмежувачем для економічної динаміки – концентрація на експорті сировини, напівфабрикатів і продукції з низькою доданою вартістю веде до скорочення віддачі від масштабів виробництва. Критична залежність української економіки від кон’юнктури світових сировинних ринків призводить до періодичних криз платіжного балансу, що обертається загрозами для валютного ринку”, – резюмував експерт і додав, що в Україні до початку осені повинна з’явитися нова Стратегія розвитку України до 2030 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям дали невтішний прогноз щодо курсу долара.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...