Знесення пам’ятника Жукову: у В’ятровича відповіли Зеленському

Знесення пам’ятника Жукову: у В’ятровича відповіли Зеленському
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Всупереч заяві спікера президента України, в Українському інституті національної пам’яті стверджують, що пам’ятник Георгію Жукову відноситься до символіки комуністичного режиму і підлягає демонтажу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу УІНП.

За словами юриста УІНП Сергія Рябенко, Жуков під час своєї кар’єри був радянським керівником і тому підпадає під декомунізацію:

“Тут немає ніякої колізії. Згадані прес-секретарем президента виключення не можна застосувати до даної ситуації. Згідно із Законом про декомунізацію символікою комуністичного режиму є в тому числі пам’ятники особам, які займали керівні посади. Жуков був першим заступником наркома оборони СРСР в 1942-44 роках і міністром оборони СРСР в 1955-57 роках, а, отже, обіймав керівні посади у вищих органах влади СРСР. Тому його пам’ятник є символікою комуністичного тоталітарного режиму”.

Рябенко також додав: “Закон вимагає демонтувати такі об’єкти. А виняток стосовно діячів науки і культури, очевидно, до Жукову не має ніякого стосунку”.

Неможливо згідно українському законодавству й перейменування вулиць іменами таких діячів минулого як Жуков: “Механізму “повернути” назву Жукова немає. Назвати заново – заборонено законом”, – пояснив юрист УІНП.

Раніше ситуацію зі знесенням пам’ятника радянському маршалу Георгію Жукову прокоментував особисто керівник УІНП Володимир В’ятрович.

А Мер Харкова Геннадій Кернес пообіцяв відновити пам’ятник Жукову за рахунок «меценатів». Про це було заявлено під час з’їзду нової політичної партії «Довіряй справам».

Джерело: Народна Правда