ГМО-діти: вчені озвучили сумну новину про близнюків

Мутація в гені CCR5 уразлива до таких хвороб, як грип і вірус Західного Нілу

ГМО-діти: вчені озвучили сумну новину про близнюків
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Всесвітньо відомі ГМО-діти, можливо, проживуть менше, ніж звичайні люди. Мутація, яку близнюкам прищепив біолог з Китаю Цзянькуй Хе, може знизити тривалість життя.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Naked science, до такого висновку дійшли біологи з Каліфорнійського університету в Берклі.

Фахівці скористалися даними Біобанка Великобританії – провели генотипування 409 693 людей і зіставили генетичні дані зі смертністю.

Цей аналіз показав, що носії алелі Δ32 помирають, не досягнувши віку середньої тривалості життя – на 21% частіше, ніж власники нескоригованої версії CCR5.

Вчені вважають, що мутація в цьому гені уразлива до таких хвороб, як грип і вірус Західного Нілу.

Також фахівці відзначають, що в середньому ця мутація скорочує тривалість життя на 1,9 року.

Як відомо Цзянькуй підробив позитивні відгуки етичних комісій та провів експеримент, в якому брали участь вісім пар. Учений вніс мутації в гени людських ембріонів в рамках лікування безпліддя, при цьому йому вдалося досягти тільки однієї вагітності. У результаті  діти несуть ДНК, яка сприяє розвитку стійкості проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Вчений поділився результатами дослідження з кількома іноземним колегам, одним з них був Альсина Сілва з Каліфорнійського університету. Він заявляв, що Цзянькуй не тільки позбавив дівчаток від ВІЛ, але й втрутився в роботу їх мозку — у людей, у яких заблокована через природні мутації робота CCR5, мозок працює краще.

Також повідомлялося, що вчені закликають ввести глобальний мораторій на всі клінічні застосування редагування ДНК з метою створення генетично модифікованих дітей. Цікаво, що вчені пропонували не повну заборону подібних процедур, а тимчасове блокування подібних експериментів, до виконання ряду умов.

Джерело: Народна Правда