Народне досьє: хто така Олена Зеленська

Як перша леді впливає на рішення президента

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Сьогодні Олена Зеленська – перша леді України. Вона стала наймолодшою дружиною президента за всю історію незалежності держави. Пильна увага громадськості до дружини Володимира Зеленського спалахнула під час президентської кампанії навесні цього року. Раніше друга половинка відомого коміка ігнорувала масові заходи, приділяючи увагу дому та сім’ї або займалася написанням сценаріїв для “Кварталу” в офісному режимі.

Біографічна довідка: дитячі і юнацькі роки

Олена Зеленська (Кияшко) народилася у 1978 році в Кривому Розі (збігається і рік, і місце народження з чоловіком). Олена навчалася у тій самій школі №95, що і Володимир, а також Іван Баканов, але в паралельному класі. Цікаво, що вони не були знайомі безпосередньо, хоча Олена знала харизматичного хлопця зі своєї школи. Познайомилися вони вже тоді, коли закінчили альма-матер.

Олена росла творчою людиною і часто співала та виступала на шкільних заходах, але сприймала це як хобі, не замислюючись про пісенну або акторську кар’єру.

За наполяганням батьків, Кияшко вступила на будівельний факультет Криворізького технічного університету і отримала червоний диплом архітектора. Але за спеціальністю дружина президента ніколи не працювала, побудувала за її ж словами лише сім’ю.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
Олена Зеленська воліла працювати в офісі і ігнорувала тусовки

Професійна кар’єра Олени Зеленської

Вже тоді, коли Олена Кияшко змінила прізвище на Зеленська, в ній прокинулося бажання займатися творчістю. Олена спочатку просто спостерігала за тим, як народжуються жарти, а потім активно включилася в роботу і навіть стала вигадувати теми для сценок. Виявилося, що у дружини Зеленського відмінне почуття гумору і бурхлива фантазія. Незабаром Олена стала повноправним членом команди, сценаристом “Кварталу 95”.

Десять років тому на українському телебаченні транслювали новорічний фільм-мюзикл “Як козаки”. Головні ролі в ньому виконали учасники “Кварталу 95” Володимир Зеленський і Євген Кошовий, а ось автором сценарію разом з Валерієм Жидковим і Олександром Пікаловим була саме Олена Зеленська.

За непідтвердженою інформацією, образ учителя Василя Голобородька вигадала Олена Зеленська, яка і “відправила” персонаж балотуватися у президенти.

Особисте життя Олени Зеленської: історія заміжжя, діти

Володимир і Олена Зеленські познайомилися у Кривому Розі, коли обом було по 17 років, зустрівшись випадково на вулиці. Майбутній президент відразу ж вирішив позалицятися до дівчини, домогтися її розташування, хоч і ніколи не страждав від відсутності уваги протилежної статі. В руках у Олени була відеокасету з фільмом “Основний інстинкт”, і молодий чоловік попросив подивитися. Касету треба було повернути, тому разом із нею вона залишила хлопцеві номер телефону.

Щоб остаточно завоювати Олену, Зеленському довелося попотіти і відбити її у хлопця. Майбутній чоловік вразив дівчину інтелігентністю і гострим розумом, а головне – з ним було завжди весело.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
Володимир Зеленський підкорив майбутню дружину не тільки почуттям гумору, але й інтелектом

Далі був тривалий період залицянь, який тривав 8 років. Володимир не поспішав робити пропозицію, оскільки знав, що Олена захоче повноцінну сім’ю з дітьми, до яких він був не готовий. До весілля Зеленські не жили в громадянському шлюбі, а лише зустрічалися. Тільки після перегляду одного мелодраматичного фільму про багатодітну сім’ю, у 2003 році, він таки запропонував Олені Кияшко вийти за нього заміж. Час для весілля обрали такий, коли в щільному гастрольному графіку з’явилося “вікно”.

Донька Олександра народилася у подружжя Зеленських у 2004 році, а син Кирило у 2013-му. Саша трохи відома українцям, оскільки у 2015 році дівчинка знялася у фільмі “8 нових побачень” разом з батьком, а у 2016 році виступала на шоу “Розсміши коміка”, і навіть виграла 50000 гривень.

З інтерв’ю Володимира Зеленського відомо, що він вважає дружину справжнім другом і часто запитує в неї поради. Сьогодні навіть існує думка, що Олена має на Володимира чималий вплив, хоча вона сама подібні чутки спростовує. Зізнавався Зеленський і в своїх сильних романтичних почуттях до дружини, стверджуючи, що в його житті немає такого, на що б він проміняв кохану жінку і спільних з нею дітей.

Стиль Олени Зеленської

Жінка середнього зросту і худорлявої статури, що робить можливим носити стильний одяг. Олена Зеленська тяжіє до стилю smart casual.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
Олена Зеленська полюбляє брючні костюми і поважає стиль smart casual

Під час президентської кампанії, вона з’являлася на публіці лише у брючних костюмах. Вже тоді було помітно, що над образом Олени працює команда стилістів. Багатьох вразив образ першої леді на інавгурації президента. Вона обрала світлий костюм-трійку від українського дизайнера Артема Климчука.

На першу офіційну зустріч президента України у Брюсселі, Олена Зеленська одягла просте, але стильне вбрання – білу футболку та бежевий брючний костюм зі штанами-кюлотами, на ногах – білі кеди. На зустріч із українськими військовими, які лікуються в брюссельському госпіталі, перша леді прийшла в блакитній блузці і брюках.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
За бездоганний стиль Олену Зеленську порівнюють із Меланією Трамп

Цікаві факти з життя Олени Зеленської

Громадськості відомо про те, що учасники “Кварталу” вважають один одного членами сім’ї. Так, Олена Кравець не лише близька подруга Зеленської, але навіть її хрещена мати. Річ у тому, що подружжя Зеленських обрало в хрещені для дочки, чоловіка Кравець – Сергія. Але здійснювати обряд було неканонічно, оскільки мати дівчинки не була хрещеною. Тому Олена Кравець погодилася взяти на себе відповідальність і стати для подруги ще й хрещеною матір’ю.

Олена Зеленська активно займається спортом, стверджуючи, що до цього її заохотив чоловік. Тренується президентське подружжя удвох.

Дружина президента володіє багатьма цінностями, наприклад, їй належить відсоток “Студії “Квартал 95” і 25% акцій заводу, який займається переробкою та консервуванням риби. Також у власності: квартири, будинки, автомобілі, дорогі аксесуари та ювелірні прикраси.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
На перше місце у своєму житті Олена Зеленська ставить сімейне благополуччя

Раніше Олена Зеленська сама працювала над стилем свого чоловіка, купувала йому модні речі і навіть предмети першої необхідності. Чи робить вона це донині – невідомо.

За свідченнями очевидців, дружина президента чудовий кулінар.

У Олени Зеленської є закритий профіль в Instagram, але після виборів з’явився зовсім новий – відкритий для користувачів. Наразі постів і фото там не багато.

Дружина президента України

В інтерв’ю ЗМІ Олена Зеленська розповідала, що була категорично проти ідеї чоловіка перетворюватися на Голобородька і вступати в президентську гонку. Коли жінка зрозуміла, що чоловік налаштований рішуче, вирішила все ж таки підтримати його і стала з’являтися разом із Зеленським на публічних заходах. До речі, про наміри чоловіка Олена дізналася однією з останніх з близького оточення коміка. Ймовірно, знаючи про ставлення дружини Зеленського до політики, її всіляко оберігали і не засмучували. Негативно інформацію про можливе президентство батька сприйняла і дочка Зеленських – Олександра, Олена розповідала, що дівчинка довго плакала.

Народне досьє: хто така Олена Зеленська
Олена Зеленська стала наймолодшою першої леді за всю історію незалежності України

5 червня у подружжя Зеленських був перший офіційний візит за кордон, а саме до Брюсселя. Там дружина президента України відзначилася на зустрічі з подружжям Глави Місії України при НАТО Інною Пристайко та Посла України в Бельгії Тамарою Точицькою  Також Олена відвідала госпіталь, де безкоштовно проходять реабілітацію українські воїни.

Раніше Олена Зеленська заявляла, що хотіла б бути подалі від політики. На її думку, могла б займатися редактурою офіційних промов чоловіка, оскільки вони їй не завжди подобаються. Але, швидше за все, з появою у президента особистого прес-секретаря Юлії Мендель, у цьому немає необхідності.

Джерело: Народна Правда