Лукашенко вимагає від Росії сотні мільйонів доларів: названо причину

Надходження забрудненої російської нафти в нафтопровід “Дружба” завдало Білорусі збитків в сотні мільйонів доларів

Лукашенко вимагає від Росії сотні мільйонів доларів: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Фото/Відео

Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час відвідування ВАТ “Нафтан” назвав орієнтовну суму збитків, яку зазнала економіка країни внаслідок поставок забрудненої російської нафти.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє білоруське агентство БЕЛТА.

За словами Лукашенка, керівництво білоруських нафтопереробних підприємств повинно виключно в діловому ключі вирішувати питання щодо виплати Росією компенсації через втрати в результаті поставки в Білорусь некондиційної російської нафти.

Як відомо,  забруднена російська нафта дійшла до НПЗ у Мозирі, а на підприємсті “Нафтан” встигли зреагувати і не допустити закачки неякісної нафти, однак підприємство зазнало збитків через зниження завантаження підприємства.

“Національні інтереси треба берегти, але повзати на колінах не треба. Треба сідати і по-діловому вирішувати”, – підкреслив білоруський лідер.

В зв’язку з цим Лукашенко прокоментував повідомлення в  ЗМІ про те, що низка міжнародних компаній, що зазнали збитків внаслідок надходження забрудненої російської нафти, вимагають від Росії компенсації збитків на суму до $800 млн.

“Але ми найбільше постраждали. А нам кажуть: ну, що там, білоруси, – вони нічого не втратили. Як так?! Треба стежити і дивитися, чому вони, наприклад, платять $800 млн збитків, а ми більше за всіх постраждали, але $20 млн “, – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Білорусі Ігор Ляшенко заявив, що Білорусь ще остаточно не підрахувала втрати від поставок забрудненої російської нафти, але лише тільки вартість обладнання Мозирського НПЗ, яке вийшло з ладу, становить близько 30 млн доларів. Тому, за словами білоруського чиновника, збитки будуть більшими.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що надходження забрудненої російської нафти в нафтопровід “Дружба” завдало країні збитків в сотні мільйонів доларів.

Також у Білорусі повідомили, що планують до кінця року знайти альтернативу поставкам російської нафти. Тривають перемовини із Латвією та Литвою про покупку терміналів, здатних приймати нафту морським шляхом в обсязі 200-300 тисяч тонн на місяць.

 

Джерело: Народна Правда