Смоленська катастрофа: Росію піймали на ще одній цинічній брехні

В Слідчому комітеті РФ заявили, що польські прокурори визнали причиною Смоленської катастрофи помилку пілота

Смоленська катастрофа: Росію піймали на ще одній цинічній брехні
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Польська прокуратура спростувала заяви російської агенції ТАСС про начебто визнання польськими слідчими помилки пілотів,  яка стала причиною Смоленської катастрофи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  RMF24.

Минулого тижня польські прокурори здійснювали візит в Росію для проведення процесуальних дій, пов’язаних з оглядом уламків президенського Ту-154М, що знаходяться в ангарі на військовому аеродромі “Смоленськ-Північний”.

За підсумками візиту польських правоохоронців агентство ТАСС повідомило в середу, що слідчі Слідчого комітету РФ разом з польськими колегами вивчили фрагменти літака Ту-154М загиблого президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом у 2010 році.

“Як повідомили ТАСС у прес-службі Слідчого комітету РФ, матеріали розслідування свідчать про помилку екіпажу”, – зазначили російські журналісти.

Прес-секретар Національної прокуратури Польщі  Ева Бялик підтвердила, що  в травні польські прокурори приїздили до Смоленська, щоб оглянути уламки, однак на основі їхніх дій не можна зробити висновок щодо вини пілотів. “Огляд не був завершений. Прокурори повинні знову відправитися в Смоленськ, щоб продовжити процесуальні дії”, – заявила вона.

Бялик також додала, що польські слідчі під час поїздки не спілкувалися з журналістами і не ділилися враженнями з російськими слідчими.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Польщі на кладовищі в Гданську відбулася ексгумація останків жертв авіакатастрофи Ту-154 під Смоленськом.

Раніше польська комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака Ту-154, в результаті аварії якого в Смоленській області загинув президент Польщі Лєх Качинський. 

Додамо, що в квітні голова Підкомісії з питань повторного розслідування Смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич заявив, що результати досліджень британської лабораторії підтвердили висновки польської підкомісії з розслідування причин катастрофи президентського Ту-154М у квітні 2010 року, причиною аварії став вибух.

Джерело: Народна Правда