Дивовижне відкриття: вчені з’ясували, що захищає від танення Антарктиду

Вчені, вивчаючи льодовик Росса в Антарктиді, зробили дивне відкриття.

Дивовижне відкриття: вчені з’ясували, що захищає від танення Антарктиду
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Дослідники з Колумбійського університету виявили під льодовиковим покривом Антарктиди тектонічний рельєф, який чинить вагомий вплив на танення найбільшого крижаного шельфу.

Про своє відкриття вчені опублікували статтю в журналі Nature, передає НАРОДНА ПРАВДА

Loading...

Унікальна знахідка являє собою скелю під льодом, яка сотні мільйонів років контролює потоки води навколо гігантського шельфового льодовика Росса. Цей шельф перешкоджає вимиванню льоду Антарктиди у відкритий океан.

Вчені відзначили, що геологічний кордон між Східною і Західною Антарктидою створив під континентом якийсь бар’єр, захищаючий льодовий шельф Росса від впливу теплих вод і танення.

“Геологічний кордон робить морське дно східній частині Антарктики набагато глибше, ніж на заході, і це впливає на те, як океанічна вода циркулює під шельфовим льодовиком”, – повідомляє морський геолог Кірсті Тінто з Колумбійського університету.

Такий природний бар’єр призупиняє дрейф всього ґрунтового льоду Антарктиди в океан приблизно на 20%. Якби вся ця маса замерзлої води опинилася в більш теплих регіонах, то рівень моря зріс би на цілих 11,6 метра. Це надзвичайно важливо для більшості прибережних районів і поселень по всій земній кулі — це рятує їх від масштабної повені. Виявлена скеля є “рятівником людства” від глобальної повені.

Дивовижне відкриття: вчені з’ясували, що захищає від танення Антарктиду

Раніше повідомлялося, що американські фахівці розробили детальну топографічну карту Антарктиди.

Джерело: Народна Правда
загрузка...