ДБР потрібно формувати інакше: необхідні зміни

Експерт вказав на хиткі моменти при створення Державного бюро розслідувань

ДБР потрібно формувати інакше: необхідні зміни
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch Олександр Лемен заявив, що в Україні має бути переглянута логіка формування Державного бюро розслідувань, наголосивши, що до складу конкурсної комісії, яка відбирає топ-керівництво органу правопорядку, апріорі не можуть входити політичні представники.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він пише в своїй статті для ZN.UA.

“В умовах деструктивної роботи Державного бюро розслідувань треба ще раз переосмислити логіку формування цього квазіколегіального органу і, можливо, змінити його на одноосібний. Як показала практика, громадськості набагато легше контролювати орган публічної влади, де чітко зрозуміло, хто за що відповідає”, – зазначив експерт.

На його думку, саме до таких висновків повинен підштовхувати політико-правовий хаос, адже без постійного відстеження подій можна легко заблукати в цих лабіринтах політичних хитросплетінь і юридичної еквілібристики.

“Ще одним однозначним висновком є ​​те, що до складу конкурсної комісії, яка відбирає топ-керівництво органу правопорядку, апріорі не можуть входити політичні представники, навіть якщо юридично вони представляють інтереси одного з ключових органів державної влади, – зазначає експерт.

Також, за словами Лемена, важливим є розуміння того, що розібратися  у становленні новостворених установ допоможе тільки незаангажована позиція громадськості та  журналістів.

“Будь перекіс – нерозуміння процесів і процедур, політичні пристрасті та інші деструктивні моменти – стане лише хмизом для багаття, в якому догорять наші очікування на панування в Україні принципу невідворотності покарання”, – резюмував експерт.

Зазначимо, останнім часом діяльність реформованих правоохоронніх органів в Україні знаходиться під пристальною увагою громадськості і журналістів через вбивство поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі-Хмельницькому, та неодноразові повідомлення про спроби поліцейських “зам’яти” резонансну справу.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що п’ятирічний Кирило Тлявов в Переяславі-Хмельницькому був поранений з рушниці, а не з табельної зброї, в справі про вбивство дитини зараз п’ятеро підозрюваних. Одна з підозрюваних – жінка, яка заховала рушницю, з якого був поранений хлопчик.

Також глава Нацполіції України Сергій Князєв розповів про дії поліцейських під час розслідування вбивства копами 5-річного Кирила Тлявова, що сталося в Переяславі-Хмельницькому Київської області 31 травня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...