Супрун продовжує спростовувати радянські міфи: тепер про засмагу

За словами Супрун, від ультрафіолету більше шкоди для здоров'я, ніж користі

Супрун продовжує спростовувати радянські міфи: тепер про засмагу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця українського МОЗу Уляна Супрун розповіла, як засмага впливає на організм людини і розповіла, що робити, якщо вже з’явилися  сонячні опіки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Уляна Супрун написала  на власній сторінці в Facebook.

В.о. міністра спростувала поширений міф про “корисність” ультрафіолету для здоров’я людиниі зазначила, що результатами впливу сонячних променів є утворення зморшок, сухість шкіри і поява опіків і раку, а також наголосила на обов’язковості використання сонцезахисних кремів зі ступенем захисту SPF30 і фільтрами променів UVA і UVB.

“Пам’ятайте про правило чайної ложки – крем слід наносити по чайній ложці на кожну частину тіла. Більшість людей наносять мало засобу, але він потрібен і рукам, і пальцях рук і ніг, і вухам, і литках. Дві години на пляжі потребують 35 мл крему “, – розповідає Уляна Супрун.

Крем потрібно “оновлювати” кожні дві години, але краще не виходити на вулицю в період з десятої ранку до четвертої години вечора.

“Саме закритий легкий одяг з натуральної тканини і спеціальний спортивний одяг не пропускає УФ, що краще врятує вас від опіків і перегріву, ніж оголена шкіра. Одяг на 27% зменшує ймовірність опіків”, – пояснює Супрун.

Якщо ж врятуватися від сонця не вдалося, потрібно негайно піти у тінь або приміщення і охолодити опік. Допоможе прохолодний душ або компрес. Також зменшити запалення допоможуть ацетилсаліцилова кислота і парацетамол.

“Після опіку слід вживати багато рідини – перегрів міг викликати зневоднення. А також вживати продукти, багаті фолієвою кислотою і каротиноїди: броколі, шпинат, печінку, моркву, перець, смородину. Саме їх нутрієнти допоможуть відновитися після опіку”, – підсумувала Уляна Супрун.

Нагадаємо, Уляна Супрун розповіла про ознаки панічної атаки та дала поради, як поводитися тим, хто опинився у такому стані.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України констатують, серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в країні, особливо серед чоловіків.

Джерело: Народна Правда