Публікації на сайті «Цензор.нет» оплачують особисто Бутусову, – ЗМІ

Публікації на сайті «Цензор.нет» оплачують особисто Бутусову, – ЗМІ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов регулярно отримує десятки тисяч гривень за розміщені на його сайті публікації. Про це пише Інформагентство ForUm в матеріалі «Статті на продаж: чому доходи главреда «Цензор.нет» Юрія Бутусова за минулий рік зросли в чотири рази».

«Зарплата у головного редактора одного з провідних сайтів країни досить скромна – щомісяця громадська організація «Агентство вільної інформації», якій належить видання, платить Бутусову 15-20 тисяч гривень (60-80 тисяч гривень на квартал). Але це лише частина офіційних доходів. Значні суми Бутусову перераховують якісь громадяни і організації. Главред «Цензора» як ФОП надає їм послуги «дослідження кон’юнктури ринку і визначення громадської думки». Наприклад, на початку цього року 120 тисяч гривень Бутусову перерахував ФОП Лук’яненко Євгенія Сергіївна. У минулому році вона заплатила Юрію 80 тисяч гривень. Євгенія Сергіївна в минулому році отримала замовлення від КП «Організаційно-аналітична служба» Дніпровського міської ради на висвітлення діяльності Дніпровського міськради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у ЗМІ на суму 4,2 мільйона гривень. У переліку сайтів, на яких Євгенія Сергіївна зобов’язалася «висвітлювати» діяльність керівництва Дніпра, значиться і censor.net.ua. ФОП Лук’яненко отримує бюджетні асигнування і переказує кошти на рахунок редакції, а на особистий рахунок Бутусова. В обмін на сайті виходять такого роду публікації без рубрики «Реклама». Хоча де-факто вони сплачені бюджетними грошима мерії», – повідомляють автори розслідування.

Як з’ясувалося, серед податкових агентів Бутусова безліч схожих ФОПів, які перераховують йому десятки і сотні тисяч гривень нібито за консультації, хоча в реальності це оплата за розміщення статей на сайті «Цензор.немає». Причому, статті розміщуються як редакційні, і рекламної рубрикою не маркуються.

«Ще один приклад: у минулому році Бутусов отримав 39 тисяч гривень від благодійного фонду «Україна-XXI». Фонд належить великому бізнесмену-аграрію Всеволод Кожемяко. Причину, чому фонд раптом вирішив допомогти ветеранам АТО або дітям-сиротам, а главреду «Цензор.неь», знаходимо досить швидко. На фейсбук-сторінці «Україна XXI» опублікована стаття на сайті «Цензор.нет» про чергової благодійної акції фонду», – розповідають автори розслідування.

Як зазначається в публікації, шляхом перекидання грошей з ФОПа на ФОП оплачується дуже невелика частка всієї «заказухи», яка виходить на сайті Бутусова. Велика частина платежів здійснюється готівкою, без сплати податків, і ніде не фіксується.

«Юрій Бутусов любить виступати в ролі морального авторитету, займатися мораллю, міркувати про корупцію. Але як тоді пояснити обман читачів, яким під виглядом редакційних статей дають рекламу? Як пояснити схеми мінімізації податків?» – задається риторичним питанням автори публікації.

Той факт, що Юрій Бутусов брав платежі на свій рахунок, журналісти пояснюють тим, що главреду «Цензор.нет», як і багатьом політикам, чиновникам, депутатам, знадобилися офіційні доходи.

«У 2010-2014 роках офіційні доходи Бутусова становили 20-30 тисяч гривень в рік. У 2015 році він офіційно заробив 100 тисяч гривень. У 2016 році – 252 тисячі гривень, у 2017 році – 322 тисячі гривень. З таким рівнем доходів складно пояснити купівлю не те що квартири в Києві, а навіть автомобіля. І Юрій, мабуть, вирішує, різко збільшити суму, яку він офіційно показує податкової. За минулий рік завдяки тому, що частина грошей від клієнтів прийшла на його ФОП, Бутусов зміг показати більше мільйона гривень доходу. І тепер, не побоюючись питань на кшталт «звідки гроші», може оформити на себе і нерухомість, і дорогий автомобіль. У цій історії дивує не те, що журналіст та борець з корупцією діє абсолютно за логікою чиновників-казнокрадів. Дивує, що досить забезпечена людина Юрій Бутусов у минулому році отримав 349,3 тисячі гривень від Київського міського центру з нарахування соціальних виплат! Це, на хвилинку, 30 тисяч в місяць! Чималі суми від Центру Бутусов отримував і роком раніше. За що? На якій підставі?» – резюмують автори розслідування, закликаючи головного редактора «Цензор.нет» прокоментувати платежі від замовників публікацій на своєму сайті, і природу настільки великої суми, отриманої їм від держави в якості соціальної допомоги.

Джерело: Народна Правда