У ПЦУ різко відповіли на заяви Філарета про томос: що відбувається

Євстратій Зоря дав зрозуміти, що стоїть за скандальними заявами Філарета

У ПЦУ різко відповіли на заяви Філарета про томос: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря прокоментував заяви Почесного патріарха ПЦУ Філарета про відмову від томосу, заявивши, що його текст був відомий давно.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  він написав на власній сторінці у Facebook.

За словами Євстратія Зорі, текст томосу про автокефалію української церкви був широко відомий з 6 січня 2019 року, а тому твердження Філарета є помилковими.

Таким чином  архієпископ ПЦУ  відповів на заяви почесного патріарха Філарета, який відкидає ліквідацію Київського патріархату і не визнає Томос, оскільки його текст нібито не був відомий.

“Патріарх Філарет після зустрічі на Фанарі в липні 2008 року погодився на статус Митрополії з умовою, що Митрополію очолюватиме він (в сані митрополита, а не патріарха) і що буде гарантовано надання автокефалії через 1-2 роки”,  – пояснив Зоря.

Зоря додає, що основні положення Томосу була відомі ще раніше – з проекту статуту ПЦУ, запропонованого синодом Вселенського патріархату для помісного собору.

“Тобто 15 грудня 2018 роки (на об’єднавчому соборі – ред.) точно було відомо і про миро, і про діаспору, і про право апеляції. Не було відомо дослівно, але що ці точки є принциповими для Вселенського патріархату і будуть відображені в Томосі – було відомо і зрозуміло “, – пояснює архієпископ.

Він також висловив думку, що “нинішня критика Томосу відбувається зовсім не через  його об’єктивний зміст, адже в іншому випадку вона б з’явилася як мінімум на 5 місяців раніше”.

Нагадаємо, патріарх Філарет провів закриту зустріч зі священнослужителями, на якій заявив про намір провести помісний собор для відновлення УПЦ КП. Філарет заявив, що ліквідація Української Православної Церкви Київського Патріархату не має юридичної сили, оскільки не є рішенням Помісного собору.

Напередодні доктор філософських наук, професор, відомий релігієзнавець і публіцист Олександр Саган заявив, що колишній глава Української православної церкви Київського патріархату (нині входить до складу автокефальної церкви) Філарет не зможе отримати більше церковну владу. За його словами, є церковні канони, які все чітко регламентують. Саме тому Філарет намагається згрупувати навколо себе якомога більше єпископів, щоб заявити про власний патріарший сан.

Одночасно з цим предстоятель Православної церкви України Епіфаній оголосив документи, що видаються Філаретом від імені Київського патріархату недійсними.

Джерело: Народна Правда