Не зупиняться: новий голова Каталонії знову торочить про референдум

Ми зробимо це знову, - Кім Торра

Не зупиняться: новий голова Каталонії знову торочить про референдум
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Глава уряду Каталонії Кім Торра закликав прихильників незалежності автономії до об’єднання для досягнення своєї мети.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на El Pais, про це Кім Торра заявив під час виступу у каталонському парламенті 13 червня.

Loading...

“Ми зробимо це знову, звичайно, тому що країна (Каталонія) ясно розуміє, чого вона хоче — незалежності”, — навели слова Торре у Europa Press.

“Ми провели референдум про незалежність, ми можемо зробити неможливе можливим, але нам потрібна це стратегічна єдність”, — наголосив глава уряду Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов референдум про відокремлення від Іспанії. Незважаючи на протести Мадрида і спроби зупинити сепаратизм у регіоні, влада Каталонії заявили про 90% підтримку населення. При цьому,  у Брюсселі критично відгукнулися про дії уряду Каталонії, закликавши Іспанію самостійно вирішити цю проблему.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемон, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії, та винесено постанову припинити процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...