Правоохоронці довели причетність “Беркуту” до ще одного побиття активістів

У зв'язку з приховуванням підозрюваних від слідства, вони оголошені в розшук

Правоохоронці довели причетність “Беркуту” до ще одного побиття активістів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Генеральна прокуратура України довела провину начальників столичного “Беркута” у насильстві до учасників акції протесту біля Гостиного двору в Києві в лютому 2013 року та оголосила їх у розшук.

Про це повідомила прес-служба Управління спеціальних розслідувань ГПУ, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Як відзначили в прес-службі, слідчими управління зібрані докази щодо провини командира ПМОП “Беркут” при ГУ МВС України в місті Києві, його заступника, а також начальника відділу охорони громадської безпеки одного з райуправлінь столичної міліції в перевищенні влади, яке супроводжувалося насильством під час проведення акції протесту біля Гостиного Двору в столиці.

Слідство встановило, що зазначені правоохоронці спільно з підлеглими працівниками, перевищуючи владу і свої службові повноваження 18 лютого 2013 року під час проведення громадянами мирної акції протесту про припинення забудови пам’ятника архітектури “Гостиного двору” в Києві та недопущення перебудови її на торгово-розважальний комплекс незаконно застосували силу до учасників акції протесту і іншим перехожим громадянам, безпідставно затримали 40 осіб, у тому числі 2 народних депутатів України, 11 громадянам заподіяли тілесні ушкодження.

Командирові полку міліції “Беркут”, його заступника та начальника відділу охорони громадської безпеки районного управління поліції повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 346, ч. 1 ст. 351, ст. 340 КК України.

У зв’язку з приховуванням підозрюваних від слідства, вони оголошені в розшук.

До слідчого судді внесено клопотання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу і наданні дозволу на затримання. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що колишній «беркутівець», який отримував гроші і медаль від екс-президента Віктора Януковича, працює радником в Національній поліції України, а після Революції Гідності обзавівся земельними ділянками. Мова йде про Павла Трясуна — колишнього командира полку міліції особливого призначення «Беркут» Головного управління МВС України в Київській області. Нагородженому в 2012 році Указом тодішнього президента Віктора Януковича медаллю «За бездоганну службу» III ступеня.

Джерело: Народна Правда