Розкол у ПЦУ: Філарет зробив скандальну заяву

Філарет не знає, платили чи ні Константинопольському патріарху гроші за Томос, але на Православну церкву України, за його словами, впливають олігархи

Розкол у ПЦУ: Філарет зробив скандальну заяву
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Колишній президент Петро Порошенко хотів, щоб Православну церкву України очолив один з архієреїв УПЦ МП – митрополит Вінницький Симеон. За “правильний” вибір священнослужителем нібито навіть платили.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в інтерв’ю “Главкому” зробив почесний патріархат ПЦУ Філарет.

Loading...

Він підкреслив, що на ПЦУ впливають, і не тільки олігархи. Конкретних імен Філарет називати не став, щоб остаточно не розсваритися з настоятелем ПЦУ Епіфанієм.

За словами Філарета, вплив на церкву надавали ще при виборах голови новоствореної церкви. Він стверджує, що Порошенку потрібно було, щоб її очолив Симеон:

“За Епіфанія проголосували 36 єпископів, а за Симеона – 28. Хто ці 28? 2 – московських, 13 – з УАПЦ, а 13 архієреїв – з Київського патріархату. Чому вони голосували за кандидата з Московського патріархату?”.

Він також сам відповів на це питання: “Тому що Порошенко провів роботу. Я чув про те, що комусь із архієреїв платили по 20 тисяч доларів. Але правда це чи ні – я стверджувати не можу”.

Нагадаємо, на форумі української інтелігенції почесний патріарх Філарет заявив, що не приймає Томос. За його словами, до отримання Україною Томосу він не був ознайомлений з його змістом. Він також додав, що Московський патріархат служить інтересам Москви, а ПЦУ служить грекам.

Почесний патріарх Філарет також прийняв рішення скликати 20 червня Помісний православний собор Київського патріархату через Томос. У планах Філарета заявити, що Томос недійсний, що дасть йому можливість спробувати зберегти Київський патріархат.

Архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря прокоментував заяви Почесного патріарха ПЦУ Філарета про відмову від томосу, заявивши, що його текст був відомий давно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...