Улюблене заняття українців на вихідних виявилося небезпечним

Хронічний недосип загрожує не тільки виснаженням, поганим настроєм і зниженням працездатності

Улюблене заняття українців на вихідних виявилося небезпечним
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Відкладати повноцінний сон до вихідних – погана ідея. Систематичні “відсипання” на вихідних не вбережуть в довгостроковій перспективі від проблем із здоров’ям.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в Facebook пише в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Loading...

Вона відзначає, для того щоб відпочити і відновитися, більшості здорових людей потрібно спати 7-9 годин на добу, але робити це потрібно щодня, а не тільки на вихідних.

Повноцінний сон покращує обмін глюкози, активність щитовидної залози і роботу так званої “осі стресу” (гіпоталамус-гіпофіз-наднирники).

Що робити, якщо ви недосипаєте протягом тижня:

Можна дозволяти собі поспати не більше однієї додаткової години у вихідний, а потім при необхідності подрімати 20-30 хвилин в день;

Ознаки, які свідчать, що організм хоче відпочити: позіхання, похмурість, раптовий песимізм, стомлюваність, дратівливість, проблеми з засвоєнням нової інформації і забудькуватість, нездатність сконцентруватися, брак мотивації,

Хронічний недосип загрожує не тільки виснаженням, поганим настроєм і зниженням працездатності. Він може викликати й більш серйозні проблеми зі здоров’ям, наприклад, недосипання збільшує потребу в енергії на 5%, що загрожує переїданням. Також можуть виникнути проблеми з серцем, діабет. Експерт також каже, що люди, які не висипаються, мають більшу схильність до депресій, параної або тривожності.

Раніше глава українського міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як засмага впливає на організм людини і розповіла, що робити, якщо вже з’явилися сонячні опіки.

Уляна Супрун також розповіла українцям про роль заліза в організмі людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...