В Молдові з’явився новий уряд: перші подробиці

Новий уряд Молдови приступив до роботи

В Молдові з’явився новий уряд: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Молдові в суботу, 15 червня, після політичної кризи в країні на своє перше засідання зібрався новий уряд. Прем’єр-міністр Майя Санду висловила подяку громадянам і зовнішнім партнерам за надану підтримку в процесі зміни влади.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, засідання уряду в прямому ефірі транслювати молдовські  телеканали.

Майя Санду заявила, що в країні вдалося побороти олігарха і олігархію, очевидно маючи на увазі Володимира Плахотнюка, про виїзд якого з країни стало відомо в суботу вранці.

“Нам вдалося повалити олігарха і олігархію в Молдавії. Ми за це боролися, але ми б не змогли зробити це без масової підтримки громадян. Окреме спасибі зовнішнім партнерам, які зіграли вирішальну роль, щоб змусити незаконний уряд піти і не допустити дестабілізації ситуації”, – сказала Санду.

Прем’єр-міністр підкреслила, що “у нового уряду багато роботи, щоб очистити країну від наслідків олігархічного правління”.

Вона повідомила, що в суботу всі міністри будуть представлені колективам міністерств, співробітників попросили вийти на роботу.

Увечері 14 червня колишній уряд Демократичної партії офіційно оголосив про відставку і перехід в опозицію. Це сталося після тижневого протистояння, коли колишній уряд не хотіло передавати владу новому кабінету міністрів.

Нагадаємо, Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про розпуск парламенту.

Разом із тим, президент Молдови Ігор Додон 8 червня відмовився розпускати парламент попри рішення Конституційного суду.

Ввечері 8 червня парламент Молдови зібрався на екстрене засідання. Було ухвалено декларацію «Про захоплену державу», яка передбачає «звільнення захопленої олігархами держави» і вивід держструктур з-під впливу «олігархів» з Демократичної партії.

Нагадаємо також, після того, як в Молдові склав присягу новий Кабмін, в країні почалася затяжна політична криза, і фактично встановилося двовладдя.

Джерело: Народна Правда