Вперше в історії: в Словаччині президент прийняв присягу

Вперше в історії присягу голови держави в цій країні прийняла жінка, яка під час інаугураційної промови підкреслила, що прийшла на посаду, аби служити своєму народу

Вперше в історії: в Словаччині президент прийняв присягу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Відома у своїй країні юристка Зузана Чапутова стала першою жінкою, яка склала присягу президента Словацької Республіки, ставши при цьому одночасно й наймолодшим президентом в історії країни.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу державного діяча.

Loading...

У своїй інавгураційній промові 45-річна Чапутова наголосила, що прийшла на посаду президента не для того, щоб панувати своїм народом, а для того, щоб йому служити.

Варто відзначити, що за даними Статистичного бюро Словаччини, за Чапутову свої голоси віддали 58% виборців, а її суперника, дипломата Мароша Шефчовича підтримали лише 42%. Вперше в історії словаки обрали собі президентом жінку – одну з небагатьох у Європі на найвищій державній посаді.​

Відомо, що першим офіційним закордонним візитом Чапутової за сталою традицією буде поїздка до сусідньої Чеської Республіки.

Нагадаємо, раніше екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прояснив, що саме стало причиною розгромної поразки екс-президента України Петра Порошенка на виборах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...