Війна за ідентичність: ПЦУ пояснила поведінку Філарета

В ПЦУ спростували звинувачення на адресу Почесного патріарха Філарета

Війна за ідентичність: ПЦУ пояснила поведінку Філарета
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря пояснив мотиви Почесного патріарха Філарета в світлі його останніх заяв. За словами Зорі, заявляючи про скликання собору Київського патріархату, Філарет думає, що рятує ідентичність української церкви.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку думку він висловив  в інтерв’ю “5 каналу”.

Зоря наголосив, що розмови про нібито розкол в ПЦУ виникли під впливом російської пропаганди, однак це не означає, що патріарх діє в інтересах Москви.

“Посилилися впливи в цій ситуації з боку Росії. Почали діяти зсередини і, знаючи больові точки для патріарха, через деяких людей почали просто йому подавати думки”, – пояснив Зоря.

За словами архієпископа ПЦУ, Почесний патріарх намагається захистити єдність та ідентичність української церкви.

“Патріарх не працює в інтересах Москви і те, що він робить, він думає, що він таким чином рятує єдність та ідентичність української церкви”, – підкреслив Зоря.

Зазначимо, раніше колишній очільник УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат Української православної церкви усе ще існує, а тому він не виключає відновлення його діяльності.

У свою чергу ситуацію прокоментував вселенський Патріарх Варфоломій, який заявив, що “так званого «Патріархату Київського» не існує і ніколи не існувало».

До слова, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що зі свого боку вичерпав всі можливості компромісу з почесним патріархом Філаретом, адже той відповідає лише ультиматумами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...